אאא

משטרת ישראל פשטה בצהריים (שני) על משרדי חברת "ימות המשיח" המפעילה מאות קווי תוכן במגזר החרדי, המשטרה החרימה את השרתים ובכך השביתה לחלוטין את מרבית קווי התוכן המופעלים בכלל המגזרים של הציבור החרדי כמו גם את מה שמכונים ה"וואטסאפון" - וואטסאפ קולי הנהוג במגזר.

לפני כחודש, כשהחלה פרשיית המעצרים נגד בכירי עיתון "הפלס" ונגד מפעילי קווי המאבק במפרסמים שאינם מפרסמים בעיתון, קיבלה המשטרה צו חיפוש מבית המשפט המאפשר לה לבצע חיפוש בשרתי חברת "ימות המשיח" - המפעילה בין היתר את 'קו ההגנה' ו'קו במערכה' כמו גם קווים של חסידויות שונות וקהילות ומגזרים אחרים.

כאמור משטרת ישראל קיבלה צו לפני כחודש, ובשעה האחרונה החליטה להשתמש בצו, זאת ככל הנראה על מנת לשתק את קווי המאבק ואת הקווים הנוספים של "הפלג הירושלמי".

בדיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט המחוזי בענין צו החיפוש במשרדי חברת "ימות המשיח", פסק השופט על "עיכוב ביצוע", אך למרות כך המשטרה פשטה על משרדי החברה והחרימה את כלל השרתים שברשותה.

לטענת גורמים ב'פלג', בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בבית המשפט השלום בראשלון לציון, דחה בית המשפט את בקשות המשטרה לאסור על הפעלת קווי התוכן העוסקות בפרסום ב'הפלס', ונפסק כי מותר להפעיל את הקווים גם על ידי אותם שנעצרו וחשודים בהטרדה.

יצוין עם זאת כי 'קו המאבק' המופעל בחברה אחרת ממשיך לפעול למרות הפשיטה.

מהמשטרה נמסר כי "בהמשך לחקירה המתנהלת במשטרת ישראל בגין הטרדות מנהלים ונושאי משרה בכירים במשק במטרה שיפרסו בעיתון 'הפלס', הגיעו הבוקר חוקרי המשטרה לחברת תקשורת במרכז הארץ וביצעו חיפוש בהתאם לצו שהוצא ע"י בית המשפט.

"במסגרת חקירת המשטרה עלה כי חברת התקשורת מפעילה קווי טלפון שנועדו, עפ"י החשד, לספק למתקשרים פלטפורמה לקיום שיחות והתקשרויות לא מזוהות. בנוסף עלה כי חברת התקשורת מתפעלת קו טלפון שבבעלותה המשמש מעין 'קו שירות' , המספק לאותם מטרידים פרטים אישיים אודות נושאי המשרה והמנהלים בחברות השונות.

"דרך פעולה המטרידים, כפי שעולה מהחקירה, מתחילה בהתקשרות לקו הטלפון של החברה ממנו קיבלו פרטים אודות מנהלי החברות, ובהמשך נהגו להתקשר אליהם, בין היתר, גם באמצעות קווים נוספים שמנעו את זיהוי המתקשר.

"כאמור חוקרי המשטרה הגיעו הבוקר למשרד במרכז הארץ בו מצויים שרתי החברה ובהתאם לאמור בצו החיפוש שהוצא ע"י בית המשפט תפסו את שרתי החברה. חקירת המשטרה נמשכת".