אאא

במהלך ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש (שני) בניחום אבלים אצל משפחת דרעי, הציג השר אריה דרעי בפני רוה"מ את אשת הרב מנדל דייטש הי"ד שהוכה קשות באוקראינה על ידי פורעים ונפטר לפני חודש. "הוא הוכה נמרצות, גלגלו אותו לצד הכביש והוא שכב שם כל הלילה. אף אחד לא טיפל בו", סיפרו בני המשפחה לנתניהו.

ינקי דרעי, בנו של השר דרעי, הציג לנתניהו תמונה של הנרצח.

השר דרעי: "חצי שנה או יותר שהאיש נאבק על חייו... ניסה וניסה. איזה צדיק שהוא היה. אין דבר כזה. אשתו בכלל. הוא היה שליח של הרבי מחב"ד בצרפת אח"כ הוא חזר לארץ, עכשיו הם שכנים שלכם בקיסריה...".

נתניהו ברר היכן הם גרים בדיוק והאישה אמרה לו את הכתובת בקיסריה והוסיפה: "אפילו בערב פסח השומרת ביקשה לקבל את המצות ואת הנרות שאנחנו נותנים, כי שנה שעברה הם קיבלו מאיתנו את זה, אבל השנה זה היה סגור".

נתניהו: "אז אתם ממש גרים ליד...".

בנו של המנוח אמר: "אבא שלי תמיד היה אומר: אני שכן של ביבי...".

נתניהו: "נשיא אוקראינה צלצל אלי כעת, הרי הם 'חוזרים בתשובה', הם הצביעו באו"ם באונסק"ו נגדנו. כעת טוב שאני שומע את הסיפור הזה...".

בן המנוח: "הם טוענים שהרצח היה על רקע גניבה, אבל אנחנו יודעים שזה אנטישמיות".

נתניהו: "יש עדים?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בן המנוח: "אין עדים. הם תפסו אותו בדיוק במקום שאין מצלמות. אבל אח שלי ראה אותו, הוא היה במצב ממש...".

השר דרעי: "אני ראיתי אותו. הבאתי אותו בטיסה לארץ, לבית החולים תל השומר, וכשראיתי אותו כמעט התעלפתי. לא הכרתי אותו. אי אפשר להאמין איזו רשעות. לא השאירו לו כלום. ה' ירחם, ה' ירחם. רשעות ושנאה".

נתניהו: "ראש הממשלה האוקראיני מגיע לכאן בקרוב, אני מבקש שייקחו את כל הפרטים. אני יעלה את זה בשיחה בינינו. הרי ביטלתי לו ביקור בעבר, אחרי ההצבעה באו"ם הוא רצה לבוא. אתם יודעים, שאני מקבל פתאום רטוב בפרצוף, אני לא חייב לחשוב שזה גשם. אולי ירקו עלינו? אם ירקו עלינו אז תודה רבה...."

השר דרעי: "ראש ממשלת אוקראינה הוא יהודי, גרוסמן".

נתניהו: "לא גרוסמן, גרויסמן...".

צפו בתיעוד