משרדי 'הפלס'  (צילום: דוברות המשטרה)
אאא

בשעה זו  (רביעי) נערך בבית המשפט השלום בראשון לציון דיון בנושא דרישת המשטרה להשיב את ההגבלות על בכירי עיתון "הפלס" ו"הפלג הירושלמי" החשודים בעבירות של הטרדות וסחיטה באיומים.

מדובר - כפי שנחשף ב"כיכר השבת" - ב"עיון חוזר" אותו ביקשה המשטרה, כאשר לאחר שהצדדים לא הצליחו לגשר על הפערים, הוחלט על קיומו של הדיון היום.

בדיון, תבקש המשטרה להרחיק את החשודים מהקווים הקשורים ל'פלג הירושלמי' וכן מיצירת קשר עם משרדי פרסום.

לידי "כיכר השבת" הגיע תיעוד בלעדי של אחת משיחות הטרדה בין אחד החשודים למשווק שלא פרסם ב'הפלס'.

המשווק: "אני לא מפרסם בהפלס כי העורך שלהם פגע בי שנים רבות, ברבנים שלי, גם בר' שמואל אוירבך. אני שיווקתי את תל ציון ובחנוכת הבית הזמנו הרבה רבנים והחתמתי הרבה רבנים, היזם היה חסיד ויזניץ הוא רצה את הרב אלישיב והאדמו"ר מויז'ניץ בשורה הראשונה ואנחנו רצינו שר' שמואל יהיה שורה ראשונה ונתי גרוסמן לא הסכים ועשה פשרה שיהיה 3 שורות ור' שמואל יהיה בשניה ולא בשלישית, וב'המודיע' זה היה ב-2 שורות, זה נתן גרוסמן עשה".

המטריד: "יתד לא מסכים שבכלל יוזכר השם שלו".

המוטרד: "גם יתד מזכיר אותו, רק לאחרונה היה כמה לוויות ושמו אותו עם הדברים שהוא אמר. גרוסמן לימד את כל השיטה אפילו במודעת פרסום הוא ניסה להכניס פוליטיקה של רבנים".

המטריד: "ר' שמואל דויטש היה הוועדה הרוחנית והוא החליט בדברים האלו".

המוטרד: "אל תספר לי מי החליט, אני הייתי אז ויודע".

המטריד: "יתד רוצה למחוק את ר' שמואל".

המוטרד: "דווקא לאחרונה ראיתי כמה פעמים לוויות והספדים וכתבו אותו ואת מה שאמר. לגבי הפרסום אני מפרסם היכן שטוב לי, גם אם זה היה עיתון ערבי טוב לי לפרסם היכן שזה משווק, יתד זה משווק, אתם לא.

"מי שהכניס את כל המושג של ביזוי ורמיסת רבנים הוא אשם בהכל וזה כבר 10 שנים שהוא הכניס את זה והתחיל את כל הסיפור הזה".