אאא

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שגיב עוזרי, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ג'מיל תמימי בן 57 תושב ראס אל עמוד, בגין רצח בכוונה תחילה.

על פי כתב האישום, ב-14.4.2017 רכש הנאשם סכין מטבח בעלת להב רחב ובאורך 18.5 ס"מ. הנאשם גמר בדעתו להביא למותו של אדם באמצעות דקירות סכין, עלה לרכבת הקלה בירושלים ודקר למוות ב-7 דקירות סכין את חנה בלדון ז"ל, אזרחית בריטית בת 20, אשר נסעה אותה העת ברכבת אותה זיהה כקרבן חלש ואשר לא יהיה בכוחה להתנגד למעשיו.

הנאשם לא חדל ממעשיו אלא רק לאחר שמי מיושבי הרכבת השתלט עליו, הפילו ארצה והסכין הועפה מידו. הפרקליטות מבקשת לעצור את תמימי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

חנה בלדון ז''ל
חנה בלדון ז"ל
הגדלה

המחבל הוגדר בחוות דעת רשמית של 'כפר שאול' בו אושפז לאחרונה, כ"אלים ותוקפני". חוות הדעת המדוברת ניתנה מאחר ובמהלך החודש בו אושפז שם, הוא התנהג באלימות כלפי סובביו. למרות כל זאת, הוחלט לשחרר אותו מכפר שאול ללא צו מגביל כלשהו. הוא עבר להוסטל בצפון הארץ, ובאישור האחראית שם הוא יצא לירושלים בבוקר הפיגוע.

ביום שישי בבוקר עדכנה מנהלת ההוסטל את משפחתו שהוא יצא מהמקום, אך אחד מבניו ענה לה שהמשפחה לא מעוניינת בקשר עמו.

למחבל היה עבר פסיכיאטרי עשיר שכלל בין היתר ניסיון התאבדות באמצעות בליעת סכין גילוח, והרקע הפלילי שלו שכלל הרשעה ב-2011 בשל מעשים חמורים שביצע בבתו. למרות עברו הוא עבר בדיקה פסיכיאטרית ונמצא כשיר לעמוד לדין על מעשה הרצח ברכבת הקלה.

זירת הפיגוע. צילום: זק"א
זירת הפיגוע. צילום: זק"א