אאא

רשות השידור אמנם סיימה כבר אמש (ראשון) את השידור האחרון שלה, אך מתברר כי המאבק של העובדים המפוטרים ממשיך. היום נודע כי עובדי הדיגיטל ברשות סירבו להעביר לידי התאגיד ציוד טכני רב, בעיקר הקשור לאפליקציה שמאפשרת האזנה לרדיו - שעלה לאוויר הבוקר בשעה 06:00.

היעדר השידורים באפליקציה גורם לפגיעה בשיעורי החשיפה של תחנות הרדיו בתאגיד, שם מעריכים כי מדובר ב-200 עד 250 אלף מאזינים. לטענתם, זו "נקמה על החלטת הממשלה לסגור את הרשות".

כרגע ניתן להאזין לתחנות הרדיו של התאגיד רק באפליקציות ישנות, לתחנות להן יש כאלה ואילו האפליקציה החדישה של רשות השידור אינה ניתנת לשימוש.

בתאגיד טוענים כי פנו לעובדי הרשות במטרה לבצע העברה מסודרת של ציוד טכני וידע שנועד לחסוך מהמדינה לרכוש אותו שוב. בשיחות חירום הבהירו אנשי הרשות המפוטרים, ש״אנחנו לא עובדים אצלכם״ - ולא הסתירו את כוונתם לפגוע בשידורי התאגיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורמים בתאגיד טוענים כי עובדי הרשות מעכבים בכוונה העברת ציוד טכני בשווי מאות אלפי שקלים שהתאגיד נמנע מלרכוש משיקולי חיסכון כשלא ברור מי אמור לשלם על כך ולהיכן הם מתכוונים לקחת את הציוד המדובר.

על פי הדיווח ב'נענע' עשרות אנשי המערך הטכני של הרשות הבריזו ללא בושה מיום העבודה הראשון שלהם בתאגיד והגיעו רק הבוקר למשרדי התאגיד בפעם הראשונה, בנימוק שהיו בכנסים של ההסתדרות בנושא הפנסיה שלהם. 

ב'כאן' התייחסו הבוקר לנושא בטוויטר וכתבו: "‏‎כרגע ניתן להאזין בסרגלי הרדיו ובאפליקציית קול ישראל הישנה ובקרוב מאוד גם באתר שלנו".