אאא

המיליארדר היהודי-אמריקני, שלדון אדלסון, בעליו של החינמון 'ישראל היום', זועם על מזכיר המדינה האמריקאי, רקס טילרסון בשל דבריו על האפשרות שהשגרירות האמריקנית בישראל לא תועבר לירושלים - כך דווח היום (שני) באתר "אקיוס".

טילרסון אמר את הדברים אתמול בריאיון לרשת NBC. לדבריו, הנשיא דונלד טראמפ נוקט משנה זהירות בכל הנוגע להעברת השגרירות מתל אביב לירושלים, אחת מהבטחות הבחירות שלו עליה חזר פעמים רבות.

הסוגיה גרמה גם לוויכוחים פנימיים בתוך הממשלה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר החינוך נפתלי בנט, שקורא להפעיל לחץ על טראמפ בנושא במהלך ביקורו בישראל בעוד שבוע. גם נתניהו עצמו קרא כמה פעמים לבית הלבן לפעול להעברת השגרירות אך על פי הדיווחים נתניהו יוותר על הנושא אם הממשל האמריקאי יאפשר לישראל לבנות באופן חופשי בירושלים וביו"ש.

לפי הדיווח, שהתבסס על שני גורמים אנונימיים, אדלסון - שתרם חמישה מיליון דולר לטקס ההשבעה של טראמפ בינואר ועשרות מיליוני דולרים למועמדים רפובליקנים לאורך השנים - אינו תומך בטיעון שלפיו העברת השגרירות תפגע בתהליך השלום. אלדסון, כך דווח על פי האתר, אמר לטראמפ כי הפלסטינים הם "פרטנרים בלתי-אפשריים" וכי הם מעלים דרישות שישראל לא יכולה לעמוד בהן.

אדלסון ורעייתו מרים צפויים להגיע בשבוע הבא לישראל, במקביל לביקורו הרשמי של טראמפ וסביר להניח שנושא השגרירות יעמוד על הפרק בשיחות בין הצדדים.