אאא

‏במסגרת ביקורו הממלכתי הראשון של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל הוא צפוי לבקר ברבת הכותל המערבי - אך ללא נוכחות של מנהיגים ישראלים, זאת מאחר והאזור נחשב קדוש לדברי האמריקאים לשלוש הדתות.

רחבת הכותל צפויה להיסגר לזמן מה לכבודו של הנשיא האמריקאי שיישא תפילה יחד עם בני משפחתו במקום הקדוש.
גורמים חרדיים מעלים את החשש על רקע הביקור מכך שטראמפ יבקש להגיע לתפילה יחד עם רעייתו מלניה, בתו הגיורת איוונקה וחתנו היהודי ג'ארד קושנר, מה שעלול ליצור מראית עין של תפילה במעורב ובעיקר על רקע המאבקים בשנתיים האחרונות על קדושת הכותל המערבי.

היועץ לביטחון לאומי על ביקור טראמפ (ynet)

כתב חדשות 2 יאיר שרקי, צייץ בחשבון הטוויטר כי "טראמפ יהיה הנשיא האמריקני הראשון שיבקר בכותל בזמן כהונתו, ועשוי לקבוע תקדים נוסף של תפילה יחד עם בנות משפחתו בתוך הרחבה שתיסגר לכבודו".

לדברי שרקי "עוד לא הגיעה בקשה רשמית כזו מהאמריקנים, ובצד הישראלי של המארגנים יש מי שמעריך (או מקווה) שאיוונקה תמנע את המבוכה בשל היכרותה עם ההלכה".

‏שרקי טוען כי החשיבות של תמונה כזאת, אם תהיה, היא בעיקר כלפי יהדות ארצות הברית שעוקבת באהדה אחרי מאבק נשות הכותל והזרמים הלא אורתודכסים לתפילה שוויונית.

ג'ארד קושנר, איוונקה ודונלד טראמפ (מתוך הפייסבוק של איוונקה טראמפ)
ג'ארד קושנר, איוונקה ודונלד טראמפ (מתוך הפייסבוק של איוונקה טראמפ)
הגדלה

כאמור עסקנים חרדים מביעים את תקוותם שהמחזה הזה לא יתרחש, מאחר והוא עלול להשפיע על תודעתם של מליוני יהודים שיראו כי ניתן חלילה בשביל הכבוד והשלום לשנות ממנהג המקום ומגדרי הצניעות.