אאא

רשות שדות התעופה ומשרד הביטחון מתכוננים במרץ לטקס קבלת הפנים לנשיא דונלד טראמפ ביום שני, אז ינחתו שני מטוסי "אייר פורס 1" בנתב"ג עם הנשיא ופמלייתו הגדולה.

כבר אתמול בבוקר (רביעי) הגיעה לנתב"ג משלחת אמריקנית שאחראית על הטקס בנמל התעופה, והיום בצהריים כבר צפויים לנחות כ-40 מטוסי תובלה של הצבא האמריקני עמוסים בציוד. המטוסים יעבירו לצורך הביקור הנשיאותי ציוד לוגיסטי רב שכולל מסוקים, רכבי שרד משוריינים ורכבי אבטחה של השירות החשאי האמריקאי שאינו מסתמך על ציוד שאינו שלו.

המשלחת האמריקנית הגיעה אתמול לטרמינל 1, כחלק מההכנות האחרונות לטקס קבלת הפנים לנשיא ארה"ב בשני בבוקר ברחבת הטקסים. בשדה התעופה כבר החלה האווירה החגיגית כאשר על הלוח האלקטרוני, שהוצב בכניסה לשטח האווירי, הוצב שלט חגיגי שמברך את הפמליה האמריקאית לשלום ועליו מתנוססים דגלי שתי המדינות.

כאמור, היום יגיעו ההכנות לשיאן עם הגעת מטוסי התובלה עמוסי הציוד. לארץ יגיעו יותר מ-25 מטוסי בואינג גלובמאסטר (C-17), מטוס התובלה האסטרטגי של צבא ארה"ב שמחליף בהדרגה את מטוסי ההרקולס, ושני מטוסי תובלה מסוג גלאקסי (C-5) , שמשמש לביצוע תובלה אווירית כבדה למרחקים בין יבשתיים ונחשב למטוס התובלה הגדול ביותר בשימוש הצבא האמריקי – היחיד בעולם שמשתמש בו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חמישה מסוקי "מרין וואן" (VH-60), גרסה מיוחדת של מסוקי בלאק הוק שמכונים "וויט הוק", יגיעו אף הם בשיירה הלוגיסטית כדי להטיס את הנשיא לביקורו ב"יד ושם" ובירושלים מבלי לחסום את הכבישים ולאבד זמן יקר. אליהם יצטרפו גם מסוקי בלאק הוק צבאיים.

המטוסים יפרקו את רכבי השירות החשאי, רכבי אבטחה ולימוזינה משוריינת להסעת הנשיא בעיר, שמכונה ה"חיה". מספר רכבים זהים כאלה יגיעו ארצה והם דומים יותר לכלי מלחמה מאשר לרכב: המכונית אטומה מהתקפה ביולוגית וכימית, היא אינה חדירה לקליעים והדלתות עשויות מפלדה החסינה ממטעני צד וירי נ"ט.

חברות התעופה עודכנו מראש כי בזמן הטקס הרשמי בשני בבוקר לא יתבצעו בנתב"ג המראות ונחיתות - זמן המוערך בכחצי שעה. בגלל ההיערכות המוקדמת, לא צפויים עיכובים בלוח הטיסות.