אאא

הלילה (ו') כוחות החטיבה המרחבית ״שומרון״ בשיתוף השב״כ עצרו את אחד הפלסטינים אשר לקח חלק פעיל בתקיפת אזרחים ורכבים בחווארה אתמול. אירוע שהסתיים במותו של אחד המתפרעים שנורה בידי אזרח ישראל שחייו היו בסכנה.

בנוסף, הכוחות תפסו את האוטובוס אשר שימש להסעת מפרי הסדר. כמו כן, נתפס האמבולנס ששימש לחסימת הציר ומנע מנהג הרכב הישראלי להימלט מהמקום. נהג האמבולנס נעצר.

 

מהמשטרה נמסר כי "לפנות בוקר עצרו המשטרה וכוחות הביטחון חשוד פלסטיני נהג אמבולנס של הסהר האדום אשר על פי החשד המבוסס בין היתר על התיעוד שיש בידי המשטרה, נראה חוסם את דרכו של הרכב המותקף ובכך מאפשר להמון להסתער על הרכב תוך יידוי אבנים מסיבי וסיכון ממשי לחייו. 

החשוד נלקח לחקירה במשטרה וחקירת האירוע עודנה נמשכת.

משטרת ישראל תמשיך לפעול ביחד עם כוחות הביטחון, למעצרם ולכידתם של מפירי הסדר ומיידי אבנים, אשר היו מעורבים באירוע זה ובאירועים אחרים בהם ניסו לפגוע באזרחים. המשטרה תמשיך בביצוע פעולות מניעה לצד אכיפה נחושה כנגד אותם מפירי הסדר, על מנת למצות את הדין עם המעורבים ולהגן על אזרחי מדינת ישראל בכל מקום ובכל זמן", מסר דובר המשטרה.

בנוסף, במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל, ושב״כ באזור יהודה ושומרון 4 מבוקשים. 3 מבוקשים שנעצרו חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

המבוקשים הועברו לידי כוחות הביטחון לחקירה.

הכוחות בפעילות
הכוחות בפעילות
האוטובוס שהוחרם
האוטובוס שהוחרם