אאא

​במהלך שיעורו השבועי התייחס ראש ישיבת 'כסא רחמים' ומנהיג מפלגת 'יחד' הגר"מ מאזוז להכרעת בג"צ הצפויה בנושא הכותל הרפורמי והתריע כי על השרים הדתיים להתערב ולא לחשוש ב"כסא עור הצבי". כמו כן יצא הרב במתקפה חריפה נגד הרפורמים ואמר כי הם אינם יהודים ואינו מבין מה הם רוצים מהכותל. 

הגר"מ מאזוז פתח את דבריו ואמר: "​עוד שבוע ימים יש דיון על הכותל המערבי, עוד הפעם הבג"ץ, הרפורמים אחרי שנכשלו בגרמניה, אחרי שהרסו את היהדות אחרי שהעבירו על דתם אלפים בברלין, הלכו לאמריקה, אבל הם אומרים שאין להם עתיד.

"למה? הדור הבא כבר מתחתן עם גויות והם מעודדים את זה, עושים חתונה רבאי מכאן וכומר מכאן, ראיתי מי שכתב שאין לך רגע בעולם שלא משתמד יהודי משתמדים לאלפים רבבות, ואח"כ מה קורה הבן של הגויה הוא גוי, אפילו שהוא זרעך, אז מה עשו באו לכאן ורוצים לנעוץ ציפורנים כמו חזיר שנעץ את ציפורניו בחומת ירושלים".

הגר"מ מאזוז חזר לנושא הכותל ואמר: "רוצים לעשות מתווה הכותל, רוצים לחלק את הכותל, עכשיו יהיה מקום לחסידים מקום לליטאים מקום לספרדים ומקום בשבילם, אבל הם לא יהודים! הם נגד התורה נגד היהדות הכל מותר בעיניהם היה פעם חילוני אחד היה ח"כ מובא בספר של הרב צוריאל בובליל, הגיע לחו"ל, לא ידע איפה לעשות כיפור, נכנס לטמפל-טמבל רפורמי, הגיע הרבאי ניגן להם כל נדרי אח"כ אמר להם רבותי יש לכם כאן מסעדה תכנסו תאכלו, זה כיפור זה?! מכוניות, אוכל, מה השיגעון הזה זה לא יהדות! זה זיוף של היהדות!".

הרב המשיך בדבריו הקשים נגד הרפורמים: "אתם באים לכותל המערבי לקבוע יתד, מה לכם ולכותל המערבי?!
אחד מהם, אמר בזמנו על ירושלים "ירושלים מתה סבתא זקנה צריכים לקבור אותה בכבוד" תודה רבה על הכבוד, אתם עכשיו באים אחרי שאתם רואים את הניסים שעשה לנו ה' אתם מתנפלים על ירושלים?! זה לא שלכם, תעשו לכם כותל בתל אביב, תעשו שם מה שתרצו!".

בשלב הזה פנה הרב מאזוז לחברי הכנסת החרדים והדתיים: "לכן השרים הדתיים צריכים לעמוד על זה, להילחם על כך, לדעת שאם לא יסכימו לדבר הזה תיפול הממשלה!

"ואל תחשבו אם תיפול הממשלה מה יהיה עלינו, אל תדאו, יהיה לכם כסאות מעור צבי, לא י​​יקרה ​לכם כלום', אל תדאגו שאדם נלחם על האמת, האמת מנצחת תמיד כשאדם פשרני, בהתחלה שיחקו עם השבת, אח"כ עם הכותל, עם המקוואות, בכל משחקים, אין דבר כזה! אדם צריך למסור את עצמו, ואז הקדוש ברוך הוא עוזר".

בסוף דבריו הוסיף הרב, כי העניין כואב להרבה רבנים ששולחים לו מכתבים לדבר ולזעוק על העניין: "אם לא ששולחים לי מכתבים תדבר על זה, לא הייתי מדבר על זה, מה אני, וכי אני שופט ישראל, לא דיין, לא אב"ד, ולא שופט לא כלום! אומרים זה נשמע ברחבי העולם אז תדבר, מה שאפשר לעשות נעשה, כל אחד מי שבידו למחות שיעשה​".