אאא

אפליקציית המסרים, טלגרם, הציגה במהלך סוף השבוע את גרסה 4.0 אשר מאפשרת לראשונה לשלוח הודעות וידאו. עד כה הייתה אפשרות לצרף וידאו להודעה אבל עם התוספת החדשה, מיישרת טלגרם קו עם המתחרה הגדולה שלה וואטסאפ לפחות לגבי אפשרויות השליחה המגוונות שיש באפליקציה.

לחיצה על סמל המיקרופון, אשר נועד לשליחת הודעות קוליות, תחליף אותו לאייקון של מצלמה וכך למעשה ניתן באותה צורה לשלוח קטע וידאו קצר אל כל אלו אשר ברשימת החברים.

חידוש נוסף הוא הטמעה של בוטים מיוחדים לתשלום, כך יוכלו משתמשי הטלגרם לשלם לשירותים מסוימים אשר יאפשרו זאת באמצעות שימוש בבוטים שיפותחו לצורך העניין ויחסכו את השימוש במזומן או כרטיס אשראי.

חידוש נוסף הוא אפשרות ה-"Instant View", אשר מופיע מתחת לכל לינק אשר נשלח אלינו. האופציה הזו תאפשר למשתמש לראות בצורה מהירה ומיידית את תוכן הלינק ללא צורך לצאת מהאפליקציה אל הדפדפן כדי לראות את התוכן.

בנוסף, המפתחים של טלגרם מאפשרים מעתה אינטגרציה של הסרטונים שיצרנו במכשיר עם שירות טלסקופ, המאפשר שיתוף סרטונים בשרת מיוחד ציבורי. הוא מיועד לסרטונים באורך של עד דקה שיהיו זמינים עם לינק ישיר אשר יאפשר לחברי טלסקופ לצפות בהם ללא צורך בחשבון טלגרם.

בשבוע שעבר עדכנה טלגרם את גרסת הדסקטופ שלה. גרסה זו היא המותאמת למחשבים אישיים המריצים ווינדוס או מק והיא תציע מעתה גם שיחות קוליות, פיצ'ר שהיה שמור עד כה לגרסאות הסמארטפון בלבד. מספר הגרסה החדש הוא 1.1 וניתן להוריד אותה מהאתר של טלגרם.