אאא

תקרית מביכה בירושלים: מועצת עיריית ירושלים התכנסה הערב (חמישי) לישיבה מיוחדת לציון יום ירושלים, באולם הממוקם במנהרות הכותל המערבי. 

חברי המועצה הוזמנו לארוחת ערב מיוחדת יחד עם נשותיהם, בה נאמו בכירים רבים, ונאמר כי הארוחה מהודרת.

אך ל"כיכר השבת" נודע, כי היום בצהריים התרחשה מיני מהומה סביב ארוחת הערב, כשהגיע לידיעתם של חברי מועצת העיר מ'יהדות התורה' שהארוחה היא בהכשר של בד"צ בית יוסף - שבראשות הגאון רבי משה יוסף. הם זעמו על כך, מכיוון שמבחינתם לא מדובר בהכשר מספיק מהודר כך שהם לא יוכלו לאכול את המאכלים. 

האוכל המהודר שהובא ברגע האחרון
האוכל המהודר שהובא ברגע האחרון
הגדלה

היו חברי מועצה שהגדילו לעשות והעבירו מסר כי יחרימו את הישיבה החגיגית, אך רובם הודיעו כי יגיעו ופשוט לא יטעמו מהמאכלים המוגשים על שולחנות הפאר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מנגד, חברי מועצה אחרים טענו כי אומנם הבשר הוא בכשרות של בד"ץ בית יוסף, אך הקייטרינג ערבב מספר סוגי כשרות והם מעדיפים מהודר לכל הדעות. לדבריהם, גם חברי המועצה מש"ס דרשו זאת. 

בלשכת ראש העיר ניר ברקת הבינו את הבעיה ומיהרו לתקן אותה. ל"כיכר השבת" נודע כי בשעות אחר הצהריים יצאו אנשי העירייה לרכוש מנות מפוארות ממסעדה חרדית מוכרת במרכז העיר, וכך חברי המועצה מ'יהדות התורה' יכלו לאכול מאוכל בכשרות המהודרת גם להם. 

המאכלים עבור שאר האורחים, בהכשר בד''ץ בית יוסף
המאכלים עבור שאר האורחים, בהכשר בד"ץ בית יוסף
הגדלה

גורמים בלשכת ראש העיר ניר ברקת אישרו את הפרטים ומסרו: "מדובר במזון כשר למהדרין. לחברי מועצה שלא הסתפקו במזון שהוזמן, סודר מזון אחר בכשרות מועדפת".