אאא

אין כמעט עסקן חרדי העוסק בנושא גיוס בני הישיבות שלא מכיר את הפעיל הקיצוני משה איראם. הוא נחשב לאחד ממובילי ההפגנות והמחאות של חוגי נטורי קרתא נגד חוק הגיוס, ובעיקר ידוע כמי ששם לו למטרה להתייצב באופן קבוע מול משרדי וועד הישיבות כשהוא מוחה וצועק על "שיתוף הפעולה" עם שלטונות הצבא.

לפני כשבועיים אף התפרסם סרטון שגרם לסערה ציבורית בו נראה היה אחד העסקנים כשהוא מגיב לאיראם ושופך עליו חומר נוזלי כלשהו ומנסה להרחיקו ממשרדי ה'וועד'.

התוכנית החמורה של הפעיל הקיצוני. האזינו

כעת מתברר, כי איראם אף לוקח חלק בתכנון וביצוע פעולות מחאה שונות גם כנגד גדולי ישראל: בהקלטה שהגיעה לידי "כיכר השבת" נשמע איראם כשהוא מתדרך כיצד לפעול נגד מרן ראש ישיבת פונוביז הגרי"ג אדלשטיין, שכידוע מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן שולח לפתחו הכרעות רבות בהנהגה הציבורית.

גם הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצ'יק ראש ישיבת בריסק, עליו כעס כשדיבר בחריפות נגד ההפגנות, נשמע כשהוא "על הכוונת" של הפעיל הקיצוני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מרן הרב שטיינמן והגרי''ג אדלשטיין (צילום ארכיון: שוקי לרר)
מרן הרב שטיינמן והגרי"ג אדלשטיין (צילום ארכיון: שוקי לרר)
הגדלה

בתמלול דבריו המזעזעים שנאמרים באידיש, הוא נשמע כך (בניכוי תוארי הרבנים): "א-גוטע וואך, כאן מדבר משה איראם. שני דברים - דבר ראשון, כדאי לברר, מחר בערב צריכה להיות בר מצוה של ... זה שמדבר ב... הוא מדבר מאד יפה, הוא קרוב של ר' גרשון אדלשטין מפוניבז'".

"כדאי לברר אם ר' גרשון מתכנן להגיע לבר מצווה. אם כן, אז אם אתה יכול, זו תוכנית טובה להגיע לשם ובחוץ לצרוח על גזירת הגיוס ושיש לו חלק בזה".

הגרא''י סולובייצ'יק (באדיבות המצלם)
הגרא"י סולובייצ'יק (באדיבות המצלם)
הגדלה

"יכול להיות שזו גם תוכנית טובה - צריך לחשב את זה ולברר את זה - לגבי יום שלישי, לגבי... אשתו היא בת של ר חיים... הם עושים חתונה אם ירצה השם ביום שלישי בבית שמש. מסתמא ר' אברהם יהושע יהיה המסדר קידושין, אז כדאי אולי שם גם לעשות משהו. אני חושב שהוא לומד אצל ר' אברהם יהושע"...