אאא

השעון היקר והמרשים ביותר באוסף השעונים של מנהיג רוסיה, ולדימיר פוטין, יעמוד למכירה פומבית. פוטין הוא חובב שעונים לא קטן ולראייה שווי אוסף השעונים שלו הכולל דגמים כגון "בלאנקפיין אקוואלונג" (Blancpain Aqualung) שאותו ענד כשחתם על הברית לסיפוח חצי האי קרים, ודגמים נוספים, מסתכם בפי 6 מההכנסה השנתית שעליה הצהיר.

הדגם שיוצע למכירה הוא Grand Complication Reference 5208P של "פאטק פיליפ". מדובר באחד הדגמים המורכבים ביותר שהחברה יצרה אי פעם. המנגנון המתוחכם כולל מנגנון מתיחה אוטומטי, מנגנון השמעת השעה המדויקת – כולל דקות – בלחיצת כפתור, כרונגרף לחצן בודד ולוח שנה נצחי מידי היודע לעשות תיקונים מידיים לחריגות בלוח השנה, כגון שנה מעוברת למשך 400 שנה. גוף השעון עשוי פלטינה וקוטר לוח השעון הוא 42 מ"מ.

מחירו של השעון שנחשב לאחד המרשימים והיקרים בעולם מוערך בכ-980 אלף פרנק שווייצרי (כמיליון דולר) והוא מוצע אך ורק ללקוחות החשובים ביותר של החברה, על פי אישור בקשה. 

פוטין בראיון, השבוע  

על פי הדיווחים, נמכר השעון לפוטין במשרדי חברת Watches of Switzerland בלונדון, אולם תאריך הרכישה אינו ידוע. ייתכן שמישהו מילא את הטפסים לשעון עבור פוטין כך שאין דרך לדעת אם השעון נמכר לו אישית או לבא כוחו. אולם ידוע שעל משווקי שעוני "פאטה פיליפ" לציין את שמו האמיתי של הלקוח בטפסי המכירה.

השעון נמכר על ידי חברת "אנטיקורום" (Antiquorum) ועוד אין אומדן מחיר לפריט, שכן בית המכירות מחפש פריטים נוספים למכירה שאמורה להתקיים באמצע יולי, במונקו.