אאא

ניסיונות ההשפעה של חברי משלחת העסקנים בראשותו של הרב אהרון וואזנר בבתיהם של גדולי הדור האדמו"רים וראשי הישיבות בארץ ובארה״ב בעניין גיוס בני הישיבות תוך מטרה לשכנע כי אכן מדובר ב׳גזירה׳ של ממש נגדעו באיבם אולם הסערה שנוצרה בעקבות כך גורמת להדים רבים בקרב יהדות הארץ והתפוצות.

כפי שפורסם ב'כיכר השבת' הגיעו העסקנים אל בתי גדולי ישראל כשקלסרים וערימת מסמכים בידם המוכיחים לדבריהם את הנתונים כביכול קיימת מגמה לגייס את כלל בני הישיבות.

ראשי ישיבות ידועים לצד חברי הכנסת ועסקנים נוספים נכנסו לעובי הקורה והבהירו את המצב לאשורו.

ל'כיכר השבת' נודע כי אחד מגדולי האדמו"רים חבר בכיר במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התבטא השבוע בחריפות רבה על ניסיונות ההתערבות של העסקנים שחלקם הינם בכלל תושבי חו״ל בבעיות השעה הניצבות על שולחנם של גדולי הדור בארץ הקודש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מניין יש להם את החוצפה להרהיב ברוחם עוז ולהתערב ברגל גסה בעניינים שאינם נוגעים אליהם ועליהם ממונים מנהיגי הקהילות בישראל?". שאל האדמו"ר הנחשב לאחד המנהיגים הרוחניים הגדולים בציבור החסידי.

"האם הם סיימו לטפל בכל הבעיות הניצבות בפניהם שם? האם באמריקה כבר הכל טוב מבחינה רוחנית שהם החליטו לפעול גם בארץ הקודש?", תהה הרבי.

"צריכים להבין שיש כאן אחריות עצומה המוטלת על כתפיהם של גדולי ישראל ואת הכל הם עושים לאחר מחשבה ודיונים אין ספור כשהמטרה להגדיל תורה ולהאדירה ולדאוג לביצור החומות. ניסיונות ההתערבות מחו״ל הינם מזיקים ואינם מתקבלים על הדעת", התבטא האדמו"ר בתקיפות והמסר הועבר אל מעבר לים.