אאא

במבצע משולב של הרבנות הראשית לישראל, משרד הבריאות ויחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות הושמדו כ-10 טון של עופות ומוצרי עופות במפעל בו נמצאו "מדבקות כשרות". הפשיטה הגיעה לאחר מידע מודיעיני, והחשש שבשר טרף שווק לכשרות עם מדבקות כשרות. 

היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות של הרבנות הראשית לישראל, בשיתוף פעולה עם שרות המזון של לשכת הבריאות ירושלים ונציגי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, פשטו בתחילת השבוע על מפעל הבשר "ביסאן מוצרי מזון בע"מ" והשמידו כ-10 טונות של עופות ומוצרי עופות.

במהלך הביקורת נמצאו מוצרי עופות שמקורם אינו ידוע ואשר יוצרו בתנאי תברואה ירודים ללא עמידה בתקנים וללא תנאים ראויים. בנוסף, נתפסו עשרות אלפי תוויות וציוני כשרות מזויפים.

בהוראת הרופאה הווטרינרית המחוזית של משרד הבריאות הושמדו כל מוצרי העופות והבשר שנמצאו במפעל ופקחי הרבנות החרימו את תוויות הכשרות המזויפות.

הפשיטה וההשמדה נערכו לאחר שבשבוע שעבר התקבל מידע מודיעיני ביחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל על ייצור מוצרי בשר תחת זיופי כשרות במפעלי "ביסאן".

במשרד הבריאות מציינים כי "הטיפול במוצרי עופות, אחסונם ושיווקם ללא התנאים הנדרשים בחקיקה עלול להזיק לבריאות הציבור. "בנוסף הודיעו במשרד הבריאות כי ימשיכו לנקוט צעדי אכיפה לרבות צעדים משפטיים כנגד עסק המזון".

רפי יוחאי - ראש היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות: "במהלך פעילות שנערכה התגלתה, למעשה, שוב החשיבות של שיתוף הפעולה בין יחידות השדה של משרד החקלאות ושל מחלקת הונאה בכשרות בתוך אגף הכשרות הארצי של הרבנות הראשית לישראל ושל משרד הבריאות.

"היחידה פועלת במלוא המרץ על מנת לאתר מידע נוסף בנושא זיופים ורמאות, ומבצעת מידי יום ביקורות ופשיטות בכל רחבי הארץ".