אאא

אלפי אנשים ליוו הלילה (ראשון) למנוחות, בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד, את רס"ר הדס מלכא הי"ד, בת 23 וחצי, לוחמת משמר הגבול שנרצחה בפיגוע הדקירה ביום שישי, ערב שבת קודש, בשער שכם בירושלים.

הדס הותירה אחריה הורים (דוד וגאולה), 2 אחים (תמיר וגיא) ו-3 אחיות (שקד, נטע וגפן).

בהלוויה השתתפו לצד בני משפחתה ומכרים, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, יושב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, המפקח הכללי, רב ניצב רוני אלשיך, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ר' אגף משאבי אנוש, ניצב גילה גזיאל, שרים, חברי כנסת, ראש עיריית אשדוד, מר יחיאל שמעון לסרי, ראשי מועצות, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, מפקדים, חברים לנשק והמוני בית ישראל.

אחיה גיא ספד: "היו לך חלומות רבים, רצינו לראות אותך מתחת לחופה. קומי, עורי, הדסי. תגידי שזה חלום. תגידי שזו לא את. מחבל ארור הרס את כל החלומות שלנו. לעולם לא נשכח אותך כאחות הגיבורה שלנו שהגנה על ירושלים, תשמרי עלינו מלמעלה, אוהבים אותך לעד".

שקד, אחותה של הדס, ספדה לה ואמרה: "את האחות הכי טובה שמישהו יכול היה לבקש. תומכת, טובת לב, מפנקת ואוהבת. הלכת ולקחת איתך את האושר. עכשיו לצערי אנחנו כבר לא משפחה רגילה. אנחנו משפחת שכול. תמיד ידעת לרומם את כולם, נזכור אותך לנצח".

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ספד ואמר: "הדס היקרה! את מצטרפת היום לרשימה ארוכה של למעלה מאלף וארבע מאות ושישים חללי משטרת ישראל. חייך ואופייך היו בבחינת מיקרו-קוסמוס של המשטרה כולה. למדתי, כי אכן היית לוחמת מזן אחר.

"היית עולם ומלואו. ערכית, אוהבת הארץ ואנשיה. במג"ב מספרים כי לצד היותך מקצוענית ו"פייטרית", היית האחות הגדולה של כל הלוחמות בשירות סדיר, דאגת לרווחת כולם ולאווירה טובה, תמיד חייכת, תמיד הושטת יד לעזרה, ושמחת החיים שלך סחפה אחריה את כולם. דרכך, היא דרכה של המשטרה. מחד - לחימה והגנה על החיים ועל הקיום הפיזי. מאידך - מאבק על שינוי פני החברה.

"נלחמת מול המחבל שהסתער עלייך, חבריך הכריעו אותו, אך לצערנו, אנו עומדים היום מול המחיר: קבר טרי של קרבן כואב למשפחה, למג"ב, למשטרה, לאומה כולה. אני קורא לאזרחי ישראל כולם לזכור אותך, לא רק כלוחמת מול הטרור, אלא גם כלוחמת את מלחמתה המגוונת של המשטרה עבור החברה בישראל. מלחמה - שלא תמיד זוכה להערכה הראויה לה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

למשפחת מלכא, אמר המפכ"ל בהספדו: "ההקרבה של השוטרים והשוטרות אף פעם איננה אנונימית. כמו תמיד, להקרבה הזו של הדס, הקרבה שאין למעלה ממנה, יש שם פרטי ושם משפחה, הורים ואחים. לעולם אין מילים מול קבר פתוח. נדמה כי לעולם אין מלים מול השכול. אין בכוחן של מילים לתאר את עוצמת הכאב. כאבכם הוא כאבנו. אבלכם הוא אבלנו, אבלנו הוא אבלה של האומה כולה. אומה שנשענת לא במעט על אנשים כה צעירים, פניה היפות של החברה הישראלית. הפכתם שלא מרצונכם, לחלק בלתי נפרד ממשפחת משטרת ישראל. אנו מחבקים אתכם ומבטיחים כי לעולם לא תצעדו לבד".

בסיום הספדו אמר המפכ"ל: "כאן, מעל קברך הטרי, אנו מבהירים כי אירועי טרור רצחניים כגון אלו, לא ירפו את ידינו. המשטרה עושה ותעשה כל שלאֵל ידה, לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל, וידנו תשיג את כל מי שינסה להרים יד על שוטרי ישראל! משטרת ישראל מרכינה היום ראשה עם מותך ומבטיחה ללכת בדרכך".

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן ספד לה ואמר כי "זכרונה של הדס לא ימוש מאתנו. נעשה כל שלאל ידינו שכשם שחייה היו מרובי ערך כך תיהיה גם נפילתה. את הערך לכך ניתן בכך שנמשיך לפתח את ארצנו ונגן על ציון כי היא בית חיינו. אנו נמשיך ללכת בדרכה של הדס, נמשיך לבנות ולפתח את ארצנו, לא נכנע ולא נוריד את ראשינו בפני המחבלים הארורים, נרדוף את אויבנו ומבקשי רעתנו בכל מקום בו יימצאו.

"זכרה של הדס יהיה חתום בלב העם כולו. קול צחוקם של ילדים סביב שולחן השבת נשמע גם בליל שבת הקשה אמש, בזכות הדס וחבריה הלוחמים מגני בירתינו, שומרי ישראל בירושלים, ביישובים ובגבולות. את הדס היית מהמשובחים שבשומרי החומות".