אאא

חשיפת "כיכר השבת" על הרצאתה של הגברת חני וילר בכינוס של עמותת "חיה שפרה ופועה", ארגון עזר ליולדות של חסידות חב"ד, עוררה סערה ציבורית כאשר עסקנים רבים נכנסו בעקבות הפרסום לעובי הקורה.

הרצאתה של וילר שהיתה אמורה להתקיים ביום שלישי הבא, ג' בתמוז, במסגרת התוועדות לנשות חב"ד בבני ברק תחת הכותרת פ"דה בשלום נפשי, מבור הכלא האוקראיני חזרה הביתה, מסע אישי שלא פורסם מעולם", מפיה של גיבורת הסיפור שעמדה במרכזה של דרמה עולמית מטלטלת שהסעירה את הציבור החרדי בשנים האחרונות.

חני וילר נישאה בזיווג שני למדריך שלום בית פנחס וילר לאחר שביקשה את עצתו, מה שערר שאלות קשות ותהיות בציבור החרדי ובקהילה החסידית האם נכון לנהוג כך ומה תפקידו של מטפל.

כך או אחרת, בהמשך התפתחה העלילה כאשר אולצו, לטענתם, בני הזוג שעמדו תחת מסכת של איומים ולחצים, לטוס לאוקראינה ולהתנתק מבני משפחתם, אלא ששם העניינים הסתבכו עוד יותר כאשר במזוודותיהם נמצאו סמים והשניים נאסרו בכלא האוקראיני.

בני הזוג טענו כי נפלו קורבן לעלילה וכי טמנו להם מלכודת על מנת לעוצרם ולנתקם ממשפחתם ולאחר שורת חקירות ומעצרים בארץ על ידי משטרת ישראל החליט בית המשפט באוקראינה לשחררם והם שבו לישראל.

המודעה על ההתוועדות
המודעה על ההתוועדות

הפרשה הקשה עוררה סערה בקרב כלל הציבור החרדי ובפרט בקרב בני הקהילה החסידית לה השתייכו השניים ועל כן פרסום דבר ההרצאה גרם לכעס גדול ולשאלה האם נכון שדבר שכזה יהפוך ל"סיפור גבורה".

ל"כיכר השבת" נודע כי עסקנים שונים התערבו על מנת למנוע את ההרצאה כאשר הטענה העיקרית היתה כי אין לתת במה לסיפור כה בעייתי תוך ניסיון נואל להופכו לגאולה והצלחה.

בנוסף, טענו העסקנים כי ההרצאה עלולה להוביל למתח בין קהילות ועדות קדושות בישראל ועל כן מן הראוי לבטלה זאת על מנת למנוע מחלוקת.

בהמשך אף עירבו אותם עסקנים את אחד מחשובי הרבנים בבני ברק הקשור לחסידות חב"ד ולארגון המדובר שהורה לבטל את ההרצאה.