אאא

נוסעי טיסת אל על מנמל התעופה בן גוריון לבוקרשט (LY573), שנחתה ביום ראשון אחר הצהריים בבירה הרומנית, לא ישכחו את המחזה הדרמטי לקראת סוף הנחיתה, כשאחד הטייסים ששימש בעבר כמנתח לב במשך שנים ועשה לאחר מכן הסבה מקצועית לטייס, עזב את תא הטייס כדי לטפל בנוסעת שהחלה להראות סימנים של אסתמה חריפה.

לקראת סוף הטיסה הבחינה הדיילת הראשית במטוס שאחת הנוסעות מתקשה לנשום ועדכנה מיד את הטייסים. "50 דקות לפני הנחיתה קיבלתי טלפון מאחראית השירות בטיסה על נוסעת שלא חשה בטוב", שחזר הטייס מאוחר יותר בשיחה עם ynet. "היא נראתה לה יחסית בסדר, אבל למרות זאת הוחלט להעביר אותה למחלקת ביזנס כדי שיהיה לה מרווח יותר. בשלב הזה הזכרתי לקברניט שאני גם רופא ואמרתי לדיילת שתעדכן אותי אם חלה החמרה במצבה של הנוסעת", סיפר.

לדברי הטייס, "רבע שעה לפני שהתחלנו בהנמכה, הדיילת התקשרה ואמרה שהנוסעת נראית ממש רע ושהיא מתקשה לנשום. אמרתי לה שאני יוצא אליה ובאמת ראיתי אישה שהייתה במצב הכרתי ירוד, כנראה בשלב ההתעייפות לאחר שחוותה התקף".

הטייס ביקש מהצוות להביא לו את תיק הרופא והחל לטפל בנוסעת באמצעות תרופות שהיו בו. "המצב שלה השתפר בהדרגה, היא אמרה שקמה בבוקר, ושבגלל הלחץ מהטיסה שכחה לקחת את התרופות שלה", סיפר.

חמש דקות לקראת הנחיתה שב הטייס בחזרה לתאו כדי להנחית יחד עם הקברניט את מטוס הבואינג. מצבה של הנוסעת השתפר בעקבות הטיפול התרופתי, כך שלא היה צורך אפילו בהזמנת אמבולנס לשדה התעופה.