אאא

ניצחון סוחף לאחים סיידוף על מוטי בן משה ולב לבייב בשתיים מסדרות האג"ח של אפריקה ישראל - וניצחון של בן משה ולבייב בסידרה השלישית. כך עולה מתוצאות הצבעת המחזיקים.

התוצאות הוגשו להכרעת בית המשפט, לאחר שבכל אחת משלוש הסדרות הצליחה הצעת מחזיקי האג"ח לפירוק החברה, שהוגשה ע"י כלל ביטוח, פסגות ו-DK פרטנרס, לקבל יותר מ-25% מהקולות. בית המשפט נדרש להכרעה משום שאף אחת מהצעות המשקיעים לא צברה יותר מ-75% מהקולות.

בשאלה הראשונה שהוגשה להצבעה התבקשו המחזיקים לציין אם הם בעד פירוק או בעד מכירה למשקיע, בן משה-לבייב או סיידוף. בשאלה השניה התבקשו להצביע בעד איזו מהצעות המשקיעים הם תומכים.

בהצבעה השנייה, בסידרה כ"ו הצביעו 53% מהמחזיקים בעד ההצעה של בן משה ולבייב, ואילו 47% בעד סיידוף. בסידרה כ"ז הצביעו 69% בעד סיידוף ו-31% בעד בן משה, ובסידרה כ"ח הצביעו 61% בעד סיידוף ו-39% בעד בן משה.

בסיכום הסדרות כ"ו ו-כ"ז יחד, שתי סדרות בעלי תנאים זהים, צבר סיידוף 57% מהקולות מול 43% של לבייב ובן משה - כך שהאחים סיידוף זוכים לעדיפות ברורה אצל המחזיקים.

מנהל העסקים של קבוצת סיידוף, תמיר כהן אמר בתגובה כי "תוצאות ההצבעה משקפות את האמון אשר נתנו מחזיקי האג״ח בקבוצת סיידוף". עוד אמר כהן כי קבוצת סיידוף נחושה להשלים את העסקה ולהחזיר את חברת אפריקה ישראל לימי הזוהר שלה מהר ככל הניתן. נתי סיידוף יגיע הערב לישראל וכי הוא צפוי לערוך פגישות עם מחזיקי האג״ח המרכזיים על מנת להציג להם את תוכניותיו המפורטות להבראת החברה".