אאא

חקירתם של בכירי בזק, בעל השליטה ויו"ר חברת בזק, שאול אלוביץ', ונושאי משרה נוספים בקבוצת החברות שבשליטתו, על ידי הרשות לנירות ערך נמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה ותימשך גם היום.

החקירה שדבר קיומה נודע אתמול בבוקר נערכת בחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח. בין הנחקרים: מנכ"ל חברת yes רון אילון, סמנכ"ל הכספים של yes מיקי ניימן ובנו של בעל השליטה ודירקטור בבזק אור אלוביץ'.

על פי הדיווח, במהלך הלילה החשודים שוחררו לבתיהם והם ישובו כבר הבוקר להמשך חקירה במשרדי הרשות בת"א. התנאים המגבילים שהוטלו עליהם להמשך החקירה יוגשו במהלך היום לאישור בית משפט השלום בת"א.

חקירת הרשות מתמקדת בעסקה שבה בזק רכשה את חברת הלוויין yes במרץ 2015. ככל הידוע ישנם שני כיוונים מרכזיים שנחקרים. הראשון, הליך אישור העסקה שבמסגרתה אישר דירקטוריון בזק לרכוש את מלוא מניות של yes בסדר גודל של 50.2%, שהוחזקו על יד חברת יורוקום של אלוביץ', בתמורה ללמעלה ממיליארד שקלים. על פי החשד העסקה אושרה תוך מצגי שווא.

החשד השני, וככל הנראה המרכזי יותר, שבוצעו מניפולציות בדו"חות חברת yes, וזאת על מנת להגדיל את התשלומים שתעביר בזק ליורוקום בתמורה למניות yes. חלק מהתשלומים בעסקה היו מותנים ביעדי תזרים המזומנים של yes, ועל פי החשד נושאי משרה בחברה פעלו על מנת שהחברה תעמוד ביעדים אלה כדי שיורוקום תקבל את התמורה המלאה מהעסקה.

תגובת החשודים או בא כוחם עדיין לא נמסרה.