אאא

בתקופה האחרונה זיהו במשטרה זליגה של פעילי ימין המנסים להסיט את פעילותם משטחי יהודה ושומרון לתוך שכונות בעיר ירושלים. בעקבות כך בוצעה פעילות ממוקדת, מודיעינית וחקירתית תוך שילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שהובילה לפנות בוקר יום ראשון האחרון למעצר 3 פעילי ימין, שהיו כנראה בדרכם לביצוע פעולת 'תג מחיר'.

השלושה זוהו ברחוב סמוך לכביש בר לב כשהם חובשים כובעי קפוצ'ון לראשם, ובחיפוש שבוצע על גופם נתפסו ברשותם דוקרן, צבע ורעלות שנועדו כנראה להסתרת הפנים.

החשודים, בגילאי 16, 17 ו-18, תושבי ירושלים ובנימין הובאו לחקירה ביחידה המרכזית. היום הוגשה נגדם הצהרת תובע והוארך מעצרו של החשוד בן ה-18.

גם את מעצר שני החשודים הנוספים ביקשה המשטרה להאריך, אך בית המשפט החליט על שחרורם בתנאי מעצר בית.

עו"ד דוד הלוי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה, כי "טוב תעשה המשטרה אם במקום להשקיע אנרגיות במעצרי שווא מיותרים תשקיע את זמנה בפיענוח פשעים אמתיים. צר לי שהמשטרה מתנהלת בצורה בלתי חוקית, מפרה את החוק ברגל גסה כאשר בניסיון לייצר כותרות ולהאדיר את שמה בחרה לפרסם חומרי חקירה לרבות צילום מתיק חקירה של קטינים תוך פגיעה חמורה בזכויותיהם ומתוך רצון להשחיר את שמם, אנו נפעל בכל האמצעים המשפטיים כנגד התנהלות זו".

"כשבית המשפט לא מספק את הסחורה, פונים במשטרה והפרקליטות לתקשורת ולספינים", מסכמים ב'חוננו'.