אאא

חשש לזיוף של החלטות דירקטוריון עמידר. ל"כלכליסט" נודע שחברת עמידר דיווחה בימים האחרונים לשרי השיכון והאוצר על בדיקה פנימית שהיא עורכת עקב חשש לשינוי בדיעבד של פרטוקולי דירקטוריון החברה שעסקו בנוהלי פיטורים של בעלי משרה בכירה.

על פי החשד, בהנהלת עמידר גילו פער בין מה שנאמר בע"פ בישיבת הדירקטוריון לבין מה שעלה בסופו של דבר על הכתב כתיעוד רשמי של הישיבה. על פי החשד, מזכירת דירקטוריון עמידר, הגר שרן, היא שאחראית לתמלול הישיבה ולשינוי שהוכנס בגרסה הכתובה של החלטות הדירקטוריון.

בדיווח שקיבלו שר השיכון יואב גלנט ושר האוצר משה כחלון עולה חשש של "חשד לכאורה של עבירת רישום כוזב במסמכי תאגיד, הפרת אמונים וניגוד עניינים תוך זיוף פרוטוקול ישיבת דירקטוריון".

שמה של שרן שורבב לפרוטוקול ללא הסבר

נוהל ישן של עמידר קבע שאם אחד מהעובדים עומד בפני פיטורים, המנכ"ל חייב לאשר אותם בדירקטוריון, ולא משנה מהי דרגתו וזהותו של העובד. במהלך הדיון הוסכם שמדובר בנוהל טרחני, ולכן אין צורך באישור הדירקטוריון לכל הפיטורים בחברה, למעט שלוש משרות - יועץ משפטי, סמנכ"ל כספים ומבקר חברה.

במפתיע, בכירים בחברה גילו שתמלול הישיבה שונה ממה שנאמר בדיון עצמו כך שתפקידה של הגר שרן כמזכירת הדירקטוריון, נוסף לרשימת שלושת הבכירים שיש צורך באישור הדירקטוריון במקרה של פיטורים. בהשוואה שנעשתה מול הקלטת הישיבה התגלה כי לא התקבלה החלטה שכזו וכי שמה של שרן הוכנס רק לתמלול הכתוב. בעקבות גילוי הדברים הושעתה שרן מתפקידה והמקרה דווח לשרי הממשלה הממונים על עמידר.

חברת עמידר אמונה על הדיור ציבורי מטעם הממשלה והיא החברה המשכנת הגדולה בישראל המחזיקה במלאי של כ-42 אלף דירות ברחבי הארץ. החברה נחשבה במשך תקופה ארוכה כחברה בעייתית שכללי הניהול בה אינם תקינים, ומידי פעם נחשפו בה פרשות שטענו לשחיתות ולניצול דיירי השיכון הציבורי, ולא פעם הוגשו תלונות נגד בכירים ועובדים בחברה.

לדירקטוריון החברה מונו עד לשנים האחרונות גורמים פוליטיים ומקורבים, מה שהכביד עוד יותר על יכולתה של החברה לבצע מהלכים שייטיבו עם דיירי הדיור הציבורי.

בשנים האחרונות בוצע בחברה שינוי מבני רחב, כאשר ברקע מהלך של רשות החברות הממשלתיות אשר אפשר לעמידר ולחברות ממשלתיות נוספות, לבחור את חברי הדירקטוריון מתוך נבחרת הדירקטורים שכוללת אנשי מקצוע ומנהלים שאינם מינויים פוליטיים כפי שהיה בעבר. החברה מונה כיום 550 עובדים לעומת 630 עובדים עד 2014.

מעמידר נמסר בתגובה: "הנושא מצוי בבדיקה. החברה מקפידה לעבוד בהתאם לחוק ולכללי המינהל התקין".

מהגר שרן נמסר בתגובה: "הטענות אינן נכונות".