אאא

סערה בעקבות חשיפת "כיכר השבת": הגאון רבי יהודה דרעי, רבה של באר שבע, מגיב לטענות ברבנות הראשית כי הוא הוזמן להיפגש עם הוועדה שישבה לנסח את מתווה הכשרות החדש, וטוען כי לא קיבל את ההזמנה אותה הפיצה הרבנות. לדבריו, הסיבה לכך היא הביקורת הקשה שהפנה כלפי הוועדה שהוקמה על ידי הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו.

"אני אומר בוודאות" אומר הגר"י דרעי בשיחה עם "כיכר השבת": "לא בכתב ולא בעל פה. כל יום מדברים איתי ברבנות בעניינים שונים, ומשיגים אותי, אבל על איזה מכתב? מעולם לא ראינו".

כבד הרב, יש מכתב הזמנה של עו"ד אורית משמוש מהלשכה המשפטית של הרבנות לכבודו

"לא, לא קיבלתי כזה מכתב מעולם. אני אומר דברים ברורים, המכתב הזה לא הגיע אלי בשום צורה, לאו מוחלט". 

כזכור, כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת" במרכז ההתקפה של הגר"י דרעי עמדה הטענה כי הרבנים לא הוזמנו לדיונים בוועדה שהוקמה לנסח את המתווה. הרב סיפר כי גם הוא - רב עיר וחבר מועצת הרבנות - לא הוזמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ריבונו של עולם - יש רבני עיר בישראל!", אמר הרב דרעי, "יש רבה של ירושלים, יש גם בבאר שבע איזה רב קטן, יש בצפת, ויש בכרמיאל ועוד עשרות רבנים ומתקשרים: אף אחד לא שאל אותם. הזמינו 59 מוזמנים, אך רב עיר אחד, אחד!, כך אפשר להגיע למסקנות? מה יש לקרוא את ההחלטות שלא גובשו על ידי רבנים שעוסקים בזה יום יום? כולם קדושים וטהורים, אולם כוונתם טהורה, אבל איפה רבני עיר? למה אותי אף אחד לא שאל?".

אלא שברבנות הראשית, שם כמובן לא אהבו את המתקפה, אומרים בתגובה ל"כיכר השבת" כי הרב הוזמן - כמו כל יתר חברי מועצת הרבנות הראשית - ובחר שלא להגיע לדיונים.

במועצת הרבנות הציגו את מכתב ההזמנה לרב דרעי, מכתב ששיגרה עו"ד אורית משמוש מהלשכה המשפטית של הרבנות אל הרב יהודה דרעי, ובו הוא מוזמן לוועדה. כאמור, כעת הרב מכחיש וטוען כי לא קבל את המכתב.