אאא

דרמה בבית המשפט העליון: שופטי בג"ץ דנו היום (שלישי) בעתירת ההורים לילדים חולי הסרטן מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית שנסגרה בבית החולים הדסה, והחליטו כי השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, שפרש לפני שבועיים מכהונתו בביהמ"ש העליון, יעמוד בראש "הליך גישור אינטנסיבי" בין הרופאים המתפטרים לבין הנהלת ביה"ח.

על אף שהורי הילדים המטופלים הודיעו כי הם דוחים את הצעת הגישור, למרבה ההפתעה כפו השופטים את ההליך על ההורים.

"אנחנו חושבים שהדבר הנכון זה לא לשמוע טיעונים אלא לשלוח אתכם לגישור", פתח ואמר ראש הרכב השופטים השופט יורם דנציגר.

אחד הילדים החולים, בבית המשפט
אחד הילדים החולים, בבית המשפט

לדבריו, "הליך גישור אינטנסיבי שיכול להוביל את הצדדים וההורים והילדים לתוצאה שהיא הכי טובה. ביררנו על מגשרים מתאימים ויש אנשים מצוינים בתחום. שלושתנו הסכמנו שהמועמד המתאים לגשר זה השופט אליקים רובינשטיין, שוחחנו איתו והוא יעשה את המהלך ללא עלות".

הוא נימק את קשייו שלו ושל עמיתיו כשופטים לקבוע מסמרות בעתירה זו: מעורבים במשבר הזה אנשים בדרגים הגבוהים. העתירה הוגשה על ידי עמותת 'הילדים של מיקי'. והתבקשו בה עשרות צווים על תנאי. אני מניח שגם לעותרים ברור שהתיק הזה בפרט קשה מאוד בהחלטה של שופטים, שצריכים להכריע על פי הדין לתת פתרונות שגורמים אושר לכולם".

השופט רובינשטיין (צילום: אוהד צויגנברג, ynet)
השופט רובינשטיין (צילום: אוהד צויגנברג, ynet)
הגדלה

רגע מביך נרשם כאשר מנהל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ספג עם כניסתו מההורים לילדים חולי הסרטן במחלקה שנסגרה, שהגישו את העתירה הנידונה, קריאות כמו "מנוול" ו"תתבייש לך".