אאא

החל משעות הבוקר (חמישי) ועד סמוך לשעה 15:00 בצהריים, נחקר ביחידת להב 433, השר חיים כץ בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ואיומים במסגרת הפרשה הקשורה לתעשייה האווירית.

מהמשטרה נמסר כי החקירה מתנהלת בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה.

כזכור, על פי העדויות שהגיעו לידי החוקרים, השר כץ חשוד בשתי פרשות. האחת: עדויות על כך שמי שלא התפקד לליכוד לטובת בחירת הרשימות שהכין כץ, סיכן את משרתו. במשטרה טוענים כי עובדים שמסרו עדויות בעניין סיפרו על "אווירת הפחד" שהושלטה עליהם על מנת שיתפקדו למפקדים שיזם יו"ר הוועד כץ כדי להגדיל את כוחו במרכז הליכוד.

הפרשה השנייה נוגעת לעבודות שיפוץ נרחבות שבוצעו בביתו של בנו של כץ, יאיר, שנעצר אף הוא בפרשה. על פי העדויות, קבלן שזכה במכרז של התעשייה האווירית ביצע עבודות גבס ועבודות אדריכלות בביתו של הבן. על פי החשד, העבודות הללו בוצעו בהנחה מיוחדת, והקבלן זכה להטבות על חשבון המכרזים שקיבל בתעשייה האווירית.

בסביבתו של כץ טוענים כי לעניין השיפוץ מתכוון השר כץ להציג קבלות על אותן עבודות שביצע הקבלן ולהוכיח ששילם עבור כל עבודה מחיר הוגן. לנושא ההתפקדויות, בסביבתו של השר כץ טוענים כי מדובר במהלך לגיטימי של הארגון על מנת לצבור כוח ולהשפיע ברמה הפוליטית על מקבלי החלטות שלא לפגוע בתעשייה האווירית.

מקורביו של השר טוענים כי עניין ההתפקדויות היה ידוע תמיד להנהלת התעשייה האווירית ונעשה בעידודה, וכי אף עובד לא קיבל איומים שמשרתו בסכנה אם לא יתפקד כשרוח הדברים הייתה שהתעשייה האווירית כולה תיפגע אם לא ייצבר מספיק כוח במרכז הליכוד.