אאא

בשל החום הכבד הנחשים יוצאים מחוריהם וגם מכישים. הלילה (ראשון) בשעה 02:00 הגיע לנקודת ההזנקה של מד"א בחצור הגלילית גבר כבן 43 שהוכש ע"י נחש באחד הכפרים באזור.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים זיו בצפת במצב בינוני עד קשה, בהכרה מעורפלת, עם סימני הכשה ככל הנראה מנחש צפע.

פאראמדיק מד"א אורן נאמן סיפר: "הגיע אלינו לנקודת ההזנקה של מד"א רכב ובתוכו גבר בשנות הארבעים מעורפל הכרה, סיפרו לנו שהוא הוכש ע"י נחש (ככה"נ צפע) בביתו שבאחד הכפרים הסמוכים. הבחנו בסימני הכשה בפנים, ומיד הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופנינו אותו בדחיפות תוך המשך טיפול כשמצבו בינוני עד קשה, בדרך דיווחנו והכנו את צוות בית החולים שיהיו ערוכים לקבל אותו".

זהו לא המקרה היחיד בימים האחרונים, ביום שישי הובאה ע"י מד"א לחדר מיון במרכז הרפואי זיו בצפת, בת 64 תושבת הגולן, שעסקה בקטיף דובדבנים והוכשה ע"י נחש צפע בכף ידה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האישה טופלה בחדר הטראומה ע"י נסיוב והועברה בדחיפות לטיפול נמרץ, במצב בינוני-קשה.

היד בה הוכשה
היד בה הוכשה

ביום חמישי בערב הוכש ילד בדרום, בשעה 20:56 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על ילד בן 14 שהוכש על ידי נחש בשביל סמוך למושבים בית חלקיה ויד בנימין.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו לבית החולים קפלן את הילד כשהוא במצב קשה, לא יציב עם סימני הכשה בכף הרגל ותגובה קשה.