אאא

בוקר אחד, שתי טביעות: גבר כבן 70 מת הבוקר (ראשון) לאחר שטבע בחוף הסלע בבת ים. כשעה קודם לכן, פונתה אישה כבת 86 במצב קשה מהחוץ הנפרד בתל אביב, שם טבעה.

אישה בת 86 טבעה הבוקר (ראשון) בחוף הנפרד הסמוך לרחוב חבקוק הנביא בתל אביב. האישה נמשתה מהמים על ידי המציל שהחל בהענקת טיפול רפואי.

צוותים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום בשעה 07:07 הבוקר העניקו לטובעת טיפול רפואי ראשוני שכלל החייאה ובסיומן היא פונתה לבית החולים איכילוב כשהיא במצב קשה ולא יציב, מורדמת ומונשמת.

הטביעה בחוף בבת ים (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)
הטביעה בחוף בבת ים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א צבי חמיש סיפר: "כשהגענו למקום על קו החוף שכבה אישה כבת 86 בהכרה מעורפלת לאחר שנמשתה מהים על ידי המציל. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח וניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיעה במקביל המשיכה להעניק לה טיפול רפואי מתקדם שכלל הרדמה והנשמה ופינתה אותה לבית החולים כשמצבה קשה ולא יציב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כשעה לאחר מכן, בשעה 08:19 התקבל דיווח במד"א במרחב איילון על טביעה בחוף הסלע הסמוך לדרך בן גוריון בבת ים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות ובסופן קבעו את מותו של גבר כבן 70.

חובש רפואת חירום במד"א הדר סער סיפר: "על קו החוף שכב גבר כבן 70 לאחר שנמשה מהמים ע"י המציל. הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה, התחלנו מיד לבצע פעולות החייאה מתקדמות, ולאחר מאמצי החייאה ממושכים נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

שמוליק משולם חובש רפואת חירום ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה התחלתי בביצוע פעולות החייאה על גבר שנמשה מהמים ע"י המציל כשהוא ללא הכרה וללא דופק ונשימה. למרבה הצער נקבע מותו בתום מאמצי ההחייאה ונסיבות האירוע בבדיקה".