אאא

חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) שר הרווחה לשעבר, מוכר לרבים על תקן ה"קישוט" המזרחי במפלגה הדי-אשכנזית שבראשות ח"כ יאיר לפיד. כך שלא לחינם נבחר הוא, הנחשב לאחד ממקורביו של לפיד, לבצע את מה שנראה כתעלול יח"צני על גבם של החרדים הספרדים המכירים מקרוב את תופעת האפליה העדתית המערכת החינוך החרדית.

אמש (ראשון) שלח ח"כ מאיר כהן מכתב מנומס ובו פניה אישית לגדולי ישראל, מרן הגראי"ל שטיינמן וראש הישיבה חכם שלום כהן. ספק אם המכתב אכן הגיע לגדולי ישראל אך לכלי התקשורת הוא אכן הגיע.

"לצערי הרב ולבושתנו", פותח כהן את מכתביו, "אנו עדיין עדים לתופעה בה מודרים בני ובנות העדה הספרדית, מרישום למוסדות תורניים השייכים לזרם החרדי של יהדות אשכנז. חרף הבטחות רבות שנשמעו אנו רואים כי התופעה לא נעלמת ואף במקרים מסוימים מתעצמת".

המכתב למרן הגראי''ל שטיינמן (סריקה)
המכתב למרן הגראי"ל שטיינמן (סריקה)
הגדלה

"הנני פונה אליך בבקשה לפעול ללא פשרות לביטול התופעה המדירה יהודים ויהודיות בני תורה וגורמת להם צער ועוולה, למען אחדות ואהבת ישראל".

לנשיא מועת חכמי התורה ראש הישבה חכם שלום כהן, מוסיף חבר הכנסת את הפסקה הבאה: "כבודו, הנך עומד בראש התנועה הספרדית-חרדית הגדולה בעולם שחרתה על דגלה להעלות על נס את יהדות ספרד המפוארת. ואולם, אנו ממשיכים לחזות בהשפלה שחווים תלמידות , תלמידים והוריהם הספרדים, רק בשל מוצאם".

המכתב לראש הישיבה חכם שלום כהן (סריקה)
המכתב לראש הישיבה חכם שלום כהן (סריקה)
הגדלה

את מכתבו מסיים כהן בתודה ובאיחול "שה' יברכך באריכות ימים ובבריאות איתנה".