אאא

מקווה טהרה מפואר נחנך שלשום (ראשון) במושב אדרת, וחדר אחד בו הוקדש לעילוי נשמת הרבנית אסתר דרעי, אמו של שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי שנפטרה בט' באייר השנה.

המקווה נתרם על ידי עמותת אורם, בראשות ר' אייל משיח שעל פי בקשתו הוצב שלט זיכרון לעילוי נשמת הרבנית בחדר ההכנה למקווה.

שלט זיכרון לעילוי נשמת הרבנית דרעי במקווה. צילום: יחצ
שלט זיכרון לעילוי נשמת הרבנית דרעי במקווה. צילום: יחצ
הגדלה

מקווה הטהרה החדש שבמושב אדרת נחנך במעמד רבנים ואישי ציבור והוא מצטרף לעשרות מקוואות מפוארים שכבר נבנו על ידי עמותת אורם, בנשיאות הראשל"צ הרב עמאר ובראשות ר' איל משיח,  ששמה לה למטרה להפוך כל מקווה טהרה למבנה מפואר המכבד את הבאות בו.

 המקווה המפואר שבמושב אדרת. צילום: יחצ

המקווה המפואר שבמושב אדרת. צילום: יחצ
הגדלה

 חגיגות חניכת המקווה המפואר היו במעמד רב העיר המודיעין, הרב אליהו אלחרר, וחבר הכנסת יעקב מרגי.

במעמד החניכה השתתפה גם הרבנית מזל עמאר, רעיית הראשל"צ, שפועלת רבות  לקירוב לבבות ושמירת התא המשפחתי היהודי ומכהנת כנשיאת ארגון הקירוב למען הטהרה תחת חסות עמותת אורם.

נציגת ועד הישוב שליוותה ופעלה למען חניכתו המחודשת של המקווה, הודתה לעמותת אורם והמועצה שנטלו על עצמם את מלאכת הקודש בשיפוץ המקווה והעלתה על נס את מצוות הטהרה אשר מחברת את הנשים הטובלות בשרשרת הדורות לאמהות הקדושות. 

ר' אייל משיח, ראש עמותת אורם. צילום: יחצ
ר' אייל משיח, ראש עמותת אורם. צילום: יחצ
הגדלה

עמותת אורם לקחה על עצמה את המשימה בשיפוץ המקווה והפיכתו למבנה מפואר, לאחר שנציגת ועד היישוב פנתה ללשכת שר הפנים על מנת לקבל מענה על מצבו המוזנח.

המקווה המפואר והחדש שבמושב אדרת הוא רק חלק מחולייה של מקוואות שעתידים להיבנות לרווחת הנשים, ובחודש הקרוב יפתח מקווה טהרה נוסף במושב רוגלית שבמטה יהודה.

תמונות נוספות מהמקווה המפואר במושב אדרת