אאא

לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על חייל שנפגע מרכב, מפיגוע דריסה בכביש תקוע-מעלה עמוס סמוך לצומת ה-T.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לחייל כבן 20 במצב קל. "במקום מחבל שנוטרל על ידי כוחות הביטחון", נמסר ממד"א.

פאראמדיק מד"א זכי יהב תיאר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 בהכרה מלאה, הוא סבל מחבלות בגפיים העליונות והתחתונות כתוצאה מפגיעת הרכב. בסיוע כוח רפואי של צה"ל שהיה במקום הענקנו לו טיפול רפואי, העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו תוך כדי טיפול לבי"ח כשמצבו מוגדר בינוני ויציב".

(צילום: flash90)
(צילום: flash90)

מהצלה יו"ש נמסר, כי המחבל מת מפצעיו, לאחר שנוטרל על ידי כוחותינו. על פי דיווחים פלסטיניים, מדובר במוחמד אברהים ג'יברין, בן 23 מתקוע הערבית הממוקמת דרומית לבית לחם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דובר צה"ל: פיגוע דריסה בוצע סמוך לתקוע הערבית לעבר חיילי צה"ל. הדורס יצא מהרכב עם סכין וניסה לדקור אותם. כוח צה"ל ביצע ירי לעברו והוא נהרג. 

מבית החולים שערי צדק נמסר, כי למרכז הטראומה הגיע פצוע דריסה עם חבלה בירך ימין ובאמה ימין, כשהוא במצב בינוני ובהכרה מלאה. לאחר בדיקות הדמיה מצבו של הפצוע מוגדר כקל והוא יאושפז להשגחה.

המחבל מוחמד אברהים. ניסה לרצוח ונורה למוות (מתוך פייסבוק)
המחבל מוחמד אברהים ג'יברין. ניסה לרצוח ונורה למוות (צילום: מתוך פייסבוק)
סכין המחבל בזירה (צילום: דובר צה''ל)
סכין המחבל בזירה (צילום: דובר צה"ל)