אאא

המשטרה הודיעה היום (שלישי) כי הצליחה לבסס תשתית ראייתית כנגד הורים מחדרה החשודים בהתעללות חמורה בבנם בן תשעת החודשים. פרקליטות מחוז חיפה תגיש בעת הארכת מעצרם הצהרת תובע בגין 'התעללות' ו'תקיפת קטין על ידי אחראי', 'הפרת חובה' ו'אי דיווח על ידי אחראי', לקראת הגשת כתבי אישום נגדם בימים הקרובים.

ההורים, בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו לאחרונה לאחר שהבהילו את בנם היחיד, הפעוט, לבית החולים 'הלל יפה' בעיר כשהוא מחוסר הכרה, ועל פי החשד זוהי תוצאת התעללות חמורה והזנחה, שכללו את טלטולו לאורך תקופה ארוכה. החשש הוא שהפעוט איבד לצמיתות את ראייתו.

החשד החל כשבמהלך הבדיקות הרפואיות שנעשו לתינוק התברר כי הוא סובל מדימום פנימי, נזק מוחי, חבלות שנות בחלקי גופו ונזקים גופניים נוספים בלתי הפיכים.

(צילום: זוהר שחר, ynet(
(צילום: זוהר שחר, ynet)

כאמור, מהחקירה עולה כי מדובר בבני זוג חרדים מרחובות שעברו בשנים האחרונות מעיר לעיר עד למקום מגוריהם האחרון בגבעת אולגה. הם ללא עבר פלילי ואינם מוכרים לרווחה. האם הייתה נסערת מאוד בעת הדיון, והאב הכחיש בתוקף את החשדות אך התקשה להסביר את פשר הנשיכות. לדבריו, הסימנים נגרמו כתוצאה מנפילה שקרתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מטעמו של עוה"ד רהב אופנהיימר, המייצג את האם מטעם הסניגוריה הציבורית, נמסר: "האם מכחישה את כל החשדות ומשתפת פעולה עם החוקרים. היא נמצאת בסערת רגשות ודואגת לשלומו של בנה". נציג המשטרה מצידו תיאר באחד הדיונים: "בכל גופו של התינוק נמצאו סימני נשיכות. האב והאם מכחישים את המיוחס להם".

יצויין, כי בהמשך הועבר התינוק לטיפול בבית החולים 'דנה' בתל אביב כשהוא עדיין מחוסר הכרה, אך מאז מצבו השתפר.

הדירה שבה גרו ההורים החשודים (צילום: עידו ארז, ynet)
הדירה שבה גרו ההורים החשודים (צילום: עידו ארז, ynet)
הגדלה
(צילום: עידו ארז, ynet)
(צילום: עידו ארז, ynet)
הגדלה