אאא

פרשת הצוללות: היום (חמישי) פורסם כי חוקרי המשטרה גילו בזמן אמת על הניסיון לשבש חקירה באמצעות גריסת מסמכים במשרדו של איש העסקים מיקי גנור, הנציג הישראלי של יצרנית כלי השיט הגרמנית טיסנקרופ בעסקת הצוללות. רק עם פרוץ החקירה הבינו החשודים כי היו במעקב.

אתמול נחשף כי יד ימינו של גנור, עו"ד רונן שמר, נעצר בין היתר בחשד לשיבוש לאחר שגרס מסמכים לכאורה והוציא אחרים מהמשרד. כעת מתברר כי כבר כמה חודשים שבמשטרה עוקבים אחר גנור ואנשי משרדו על מנת ללמוד על התנהגותו.

בשלב מסוים, אחרי שחדרו למשרד, הצליחו במודיעין של היחידה הכלכלית במשטרה לגלות כי גנור ואנשיו מנסים לשבש את החקירה לכאורה. "העובדה הזאת נתנה לנו אינדיקציה חשובה שכנראה יש משהו מסריח בפרשה שהם רוצים להסתיר", אמר גורם בכיר המעורה בפרטים.

על פי הדיווח, במשטרה הגבירו את המעקב אחר רונן שמר כשהבינו שהוא האיש שאמור לגרוס את המסמכים כדי לשבש את החקירה ובזמן אמת זיהו את המסמכים שניסו להעלים ושחזרו אותם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במקביל, מעצרם של גנור ושל המשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף, הוארך הבוקר בפעם השנייה. בית משפט השלום בראשון לציון קבע כי השניים יישארו במעצר עד יום שני. עו"ד דוד שמרון התייצב הבוקר לחקירה נוספת, רביעית במספר, במשרדי להב 433.

השופטת עינת רון אמרה במהלך דיון הארכת המעצר של גנור: "במהלך חודשי החקירה הרבים נאסף חומר חקירה רב היקף על ידי המשטרה, ומאז המעצר עשתה המשטרה מאמץ רב וביצעה עשרות פעולות חקירה נוספות על חשוד זה ומעורבים אחרים, כך שעל החומר שנאסף נוסף חומר וחלה התפתחות בחקירה בנושאים רבים".

השופטת עינת רון ציינה בדיון הארכת המעצר של בר יוסף: "מעצרו של החשוד הגיע אחרי חקירה של חודשים רבים שבהם אספה המשטרה חומר חקירה רב. ציינתי גם שהתקשורת עסקה לא מעט בפרשה, אך מרבית החומר שנאסף על ידי המשטרה לא הופץ על ידי התקשורת ומצוי בשלב זה בקלסרי המשטרה בלבד. נאספו ראיות, עדויות ומסמכים בהיקף רב וגדול, וכמקובל בחקירות מעין אלו, בהיקף חומר כזה כשיש יותר ממעורב אחד, חשיפת החומר נעשית על פי החקירה בהתאם לשיקול הדעת של החוקרים. רוב החומר שיש לגורמי החקירה טרם נחשף ובוודאי לא לתקשורת ולציבור וחלקו לא בפני החשוד".