אאא

תיירת מניו זילנד נהרגה לפני מספר ימים בעת שצפתה מקרוב בהמראה של מטוס סילון בשדה התעופה של האי 'סן מרטן' בקריביים.

היא אחזה בגדר המקיפה את שדה התעופה בזמן הצפייה, אך הועפה אחורנית וראשה נחבט בקרקע, מעוצמת זרם הסילון של מנועי המטוס שהמריא משדה התעופה 'הנסיכה ג'וליאנה' - אטרקציה מוכרת לחובבי מטוסים בפרט ולתיירים בכלל.

הסיכון שמושך רבים למקום, הוא בשל העובדה כי עקב מסלולו הקצר - רק 2.2 ק"מ לערך - נאלצים המטוסים להמריא ממרחק של עשרות מטרים בלבד מחוף ציבורי סמוך ואף לגשת לנחיתה בגובה נמוך מאוד.

עוצמת זרם הסילון של המטוסים הממריאים ונוחתים כמעט במרחק נגיעה, שמעיף לעתים קרובות את הצופים לחוף הסמוך ותולש בגדים מגופם, היא חלק מהאטרקציה שמושכת סקרנים רבים המתגודדים ליד הגדר המקיפה את השדה ונאחזים בה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התיירת מניו זילנד היא הקורבן הראשון של זרמי הסילון החזקים בשדה התעופה, אך במקום כבר אירעו פציעות קשות בעבר. לפני כחמש שנים נפצעו שני תיירים במקום וסבלו מחבלת ראש ורגל שבורה.

ראש מערך התיירות של סן מרטן סיפר לעיתון מקומי כי נפגש עם משפחתה של ההרוגה ושהרשויות יבחנו את סרטוני האבטחה כדי להבין טוב יותר מה בדיוק קרה: "אף שהם הכירו בכך שמה שעשו אינו בסדר, כפי שברור משלטי האזהרה במקום, הם מצטערים שהסיכון שלקחו נגמר בצורה הנוראה ביותר שאפשר".

מהמשטרה המקומית נמסר: "התיירת בת 57 הגיעה לצפות בהמראה של מטוס מדגם בואינג 737, אך הועפה אחורנית ונפצעה באופן קשה. היא מתה מפצעיה בבית חולים זמן קצר לאחר מכן".