אאא

לאחר למעלה משנתיים של עיכובים הרפורמה בשוק הטלפוניה צפויה לצאת לדרך בעוד שבועיים (1.8.17). חברות תקשורת צפויות לצאת בקרוב במבצעים למכירת טלפון קווי, כשירות בודד או חלק מחבילה, ולחתוך את המחירים בעשרות אחוזים.

לקוח ממוצע משלם לבזק 57 שקל לחודש, ואילו חברות התקשורת יציעו את השירות במחירים הנעים סביב 30-40 שקל, בהתאם למספר הדקות.

החברה הראשונה שאישרה כי בכוונתה להתחיל ולשווק את המוצרים היא אקספון, אולם סירבה לפרט כיצד תמכור ומה יהיו המחירים. אקספון עשויה להציע ללקוחות שירותים כפי שמציעה בזק היום. חבילה שבה התשלום יהיה לפי מספר הדקות שנצרכו במהלך החודש או חבילות של 'סלי דקות', כלומר מחיר קבוע עבור שימוש עד כמות דקות קבועה.

לעומת זאת, סלקום ופרטנר צפויות להציע את השירות כחלק מחבילות הטריפל שהן מציעות ללקוחותיהן, המשלבות טלוויזיה רב ערוצית וקו אינטרנט ביתי במחיר קבוע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

צרכני הטלפון הקווי המנויים היום לבזק ושיחליטו לעבור לספקית שירות אחרת לא צפויים להרגיש בהבדל, למעט העובדה שהם ישלמו מחיר נמוך יותר מכפי שהתרגלו. מדובר באותה טכנולוגיה רק שהפעם היא מתומחרת זול יותר.

הרפורמה בשוק הטלפוניה מתעכבת למעלה משנתיים. היא הייתה אמורה להיכנס לתוקף במאי 2015 אולם עתירה של בזק לבג"ץ והחלטה של מנכ"ל משרד התקשורת הנכנס שלמה פילבר להקפיא את יישום הטלפוניה הסיטונאית עיכבה את יישומה.

פילבר החליט לקדם פתרון זמני במודל של מכירה חוזרת, בו החברות לא מקלות גישה לתשתית הטכנולוגית של בזק וכל המידע על הלקוחות נותר בידי בזק – פתרון המיטיב עם בזק.