אאא

שר התקשורת איוב קרא הודיע היום (ב') כי הוא ממנה באופן זמני את המשנה למנכ"ל מימון (מוני) שמילה לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת בפועל. זאת בעקבות מעצר הבית בו נתון המנכ"ל בפועל שלמה פילבר מאז יום חמישי שעבר.

פילבר חשוד בעבירות חמורות של טוהר מידות ובעבירות ניירות ערך במסגרת חקירת פרשת בזק. החשד הוא כי פעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה כדי לקדם את האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת.

"לאור ההתפתחויות סביב חקירת הרשות לניירות ערך בעניין בזק, ובמטרה לשמור על רציפות ניהולית במשרד, בהתאם להוראות החוק, החליט שר התקשורת קרא להשתמש בסמכותו ולמנות את שמילה, המשנה למנכ"ל, לתפקיד מנכ"ל המשרד בפועל", נכתב בהודעת המשרד, "כל זאת כדי שעבודה המשרד תיעשה על פי הוראות החוק והסדר במשרדי הממשלה".

שמילה, אף הוא חובש כיפה, שקודם לפני כשנה לתפקיד המשנה למנכ"ל על ידי פילבר במסגרת שינוי ארגוני שקידם המשרד, ישמש בתפקיד עד לסיום נבצרותו של פילבר או עד לתקופה של שלושה חודשים, המוקדם מביניהם.

לפני מינויו לתפקיד שימש שמילה כסמנכ"ל אגף פיקוח ואכיפה - תפקיד שטרם מונה לו מחליף קבוע.

שמילה הוא בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני במינהל עסקים, בהתמחות בתחום התקשורת והמחשבים מאוניברסיטת בן גוריון. בעברו שירת בחיל האוויר ובחיל התקשוב במספר תפקידים בתחום התקשורת. בינואר 2014 מונה כחבר המועצה לשידורי כבלים ולוויין.