אאא

עם צאת השבת פרסמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא מהמדינה ראובן ריבלין התייחסות לטבח המזעזע בבית משפחה בישוב חלמיש, שם חדר מחבל במהלך סעודת ליל שבת ורצח סב ושני ילדיו.

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב עם צאת השבת: "בשעות קשות אלו ליבנו יוצא אל המשפחה האבלה בחלמיש ואל בית חלמיש כולו לאחר האובדן הבלתי נתפס שחוו אמש. התמונות הקשות והמחשבות על הילדים הנמלטים אל מחסה, ומתמודדים כעת עם בשורה איומה, שוברות את הלב. אנו מאמצים את בני המשפחה לליבנו ונפעמים מול אומץ הלב וקור הרוח של אם העומדת לבדה מול התופת ושל חייל צה"ל אשר שם קץ למסע הרצח האיום".

"אני נושא תפילה להחלמתה של הפצועה ומחזק את ידי צה"ל, וזרועות הביטחון כולן, העושים במלאכת ביטחוננו כל העת וביתר שאת ביממה האחרונה. חובת העולם כולו, חובת ההנהגה באשר היא באזור ובעולם, להוקיע את הטרור וההסתה ולשתף פעולה עם ישראל במלחמה נגדם. מי שאינו מוקיע טרור, משתף איתו פעולה ונותן יד לדרדור האזור כולו למלחמת דמים מיותרת שאיש אינו חפץ בה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "אני מביע צער עמוק על הרצח אמש של שלושת בני המשפחה בישוב חלמיש. זוהי פעולת טרור שביצעה חיית אדם, מוסתת בשנאה תהומית".

לדבריו: "כוחות הביטחון עושים ככל יכולתם על מנת לשמור על הביטחון, וינקטו את כל האמצעים הדרושים לשם כך".