אאא

כמעט כל הישראלים מוטרדים מהמשקל שלהם (86%) כאשר כשליש מוטרדים מהמשקל במידה רבה, כך עולה מסקר שנערך לאחרונה. הממצאים דומים גם ביחס לאלו המוטרדים מדימוי הגוף שלהם (83% מתוכם 29% מוטרדים במידה רבה). הסקר נערך בקרב 500 יהודים ו-100 ערבים ישראלים, בין הגילים 18-64, באמצעות "פאנל פרויקט המדגם" - בניהולו של ד"ר אריאל איילון.

רבים חושבים שזו בעיה של נשים בלבד, ואכן נשים מוטרדות יותר מהמשקל ומדימוי הגוף שלהן (44% מוטרדות מאוד מהמשקל ו-38% מוטרדות מאוד מדימוי הגוף), אך עדיין כרבע מהגברים מוטרדים במידה רבה מהמשקל שלהם וכחמישית (19%) מוטרדים מאוד מדימוי הגוף שלהם.

אם שמתם לב שחצי מהעיתון המקומי שלכם מלא בפרסומות לדיאטה, זה לא סתם. 60% מהנשים ו-37% מהגברים עשו איזושהי דיאטה בשלוש השנים האחרונות. קצת פחות משליש מהישראלים, נשים קצת יותר מגברים (34% לעומת 28%), נעזרו בדיאטנית בשלוש השנים האחרונות. נשים משתתפות גם בקבוצות שומרי משקל (23% מהנשים ו-4% מהגברים). 16% מהישראלים ניסו כבר יותר מ-5 סוגים שונים של דיאטות.

באופן מעניין, רוב המשיבים אשר עשו דיאטה בשנים האחרונות דיווחו כי חזרו למשקל שלהם אחרי תקופה של עד שנתיים (77%), כאשר חלק משמעותי (40%) חזרו למשקל שלהם כבר אחרי כמה חודשים. הממצא מוסבר בצורה פשוטה לאור העובדה שרק 16% מדווחים כי הם מקפידים על אוכל בריא במידה רבה גם לאחר סיום תהליך הדיאטה.