אאא

פרסום ראשון: מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף עודכן 24 שעות לפני החיסול הממוקד בו נהרג רמטכ"ל חמאס אחמד אל ג'עברי והתפלל להצלחת כוחות הביטחון.

ל'כיכר השבת' נודע, כי שלשום (שלישי), לאחר ישיבה ארוכה של חברי 'התשיעיה' בה חברים השרים הבכירים בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק, יצא שר הפנים וחבר 'התשיעיה' אלי ישי ממנהיגי ש"ס, לרחוב הקבלן 45, ושוחח עם מרן הרב עובדיה יוסף, כשהוא מעדכן אותו על המבצע המתוכנן.

השר ישי ששוחח מוקדם יותר עם בכירי מערכת הביטחון וידע את פרטי המבצע, הביא בפני מרן את התוכנית ואת דבריהם של אנשי כוחות הביטחון, הרב הדריך את השר ישי כיצד לפעול.

אמש (רביעי), מייד לאחר ישיבת הקבינט הביטחוני בתל אביב יצא השר ישי פעם נוספת לביתו של הרב ועדכן אותו על כל המתרחש, הרב שמח מאוד ואמר שצריך להודות לה', ובקש להתפלל למען תושבי הדרום ולהצלחת כוחות הביטחון.

השר ישי עדכן את הרב על כך שהשגריר המצרי עוזב, ועל כך שייתכן מאוד שבקרוב שגרירים נוספים יעזבו את הארץ בעקבות המבצע הישראלי.

בשיחה עם 'כיכר השבת' אמר השר אלי ישי: "סיפרתי לרב שזה לא יהיה מעט ימים, ושיתכן מאוד שיהיה גם פעולה קרקעית ושהכל פתוח, החמאס יורה לעבר ישובי הדרום, הרב אמר לי לקרוא בשמו לציבור להתפלל למען תושבי הדרום ולמען כוחות הביטחון".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

צפו: כך חוסל אחמד ג'עברי

כזכור, אמש (רביעי) בשעות הצהריים, חוסל בעזה אחמד ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של ארגון חמאס על ידי כוחות צה"ל.

ג'עברי, או בשמו המלא, אחמד סעיד ח'ליל אל-ג'עברי, היה אחראי על חטיפת גלעד שליט והחזקתו בשבי במשך חמש שנים. חיסולו בא בתגובה להסלמה בימים האחרונים בדרום וירי הרקטות הבלתי פוסק.

 עוד כתבות בנושא: 

צילום: פלאש 90 (צילומים: פלאש 90)

התקיפות, הלילה. צילום: פלאש 90

צילום: פלאש 90 (צילומים: פלאש 90)

רכבו של מפקד הזרוע הצבאית לאחר החיסול. צילום: פלאש 90