אאא

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון בו הוא דורש מהם ליישם את ההסכם הקואליציוני, ולהחזיר את הערים החרדיות ביתר עילית ומודיעין עילית למפת אזורי עדיפות לאומית, כחלק מביטול הגזירות.

במכתבו מציין השר דרעי, כי בהחלטת ממשלה פוגענית מ-2012 הוחלט ללא כל נימוק להשמיט את הערים החרדיות כדוגמת מודיעין עילית וביתר עילית ממפת איזורי העדיפות הלאומית.

"כחלק מההסכם הקואליציוני עם כינונה של הממשלה הנוכחית ומתוך הסכמה רחבה של כלל מרכיבי הקואליציה לבטל את הגזירות שהיו ייחודיות למגזר החרדי", כותב דרעי במכתבו, "הוחלט בסעיף 91 להסכם (מיום 4 במאי 2015) כי 'הממשלה תפעל לתקן את החלטת הממשלה מספר 667, לשם החזרת היישובים שהוצאו או חלקם'".

דרעי מוסיף וכותב: "בשים לב לכך, כי סעיף 6 להחלטה הנ"ל קובע, כי 'תוקף החלטה זו הוא עד ליום 31.7.2017, בהתאם להוראות סעיף 154 לחוק, תדון הממשלה בתום שלוש שנים ממועד החלטה זו, באופן ביצועה של ההחלטה והתקדמות בהשגת מטרותיה.. וכן תבחן במסגרת דיון זה את הצורך בשינוי ההחלטה'".

"על כן", מסיים השר דרעי את מכתבו לנתניהו וכחלון, "הנני סבור כי לנוכח לוחות הזמנים בשלה העת לתקן עוולה ביחס לרשויות המקומיות החרדיות כדוגמת ביתר עילית שהיא במצב סוציואקונומי הנמוך ביותר במדד, ונדרשת להתמודד עם סוגיות ביטחוניות וחברתיות. תהליך זה יעשה צדק ויאפשר פיתוח אזורי נרחב לאזורים אלו".