אאא

גל החום שתוקף אותנו בקיץ הנוכחי גרם לבעל מזיע מחיפה לבקש צו מניעה זמני מבית המשפט שיורה לאשתו שלא לגעת או "להעלים" את שלטי המזגנים. "היא מונעת מילדנו להפעיל את המזגנים והם מתקשים בהכנת השיעורים, מתביישים לארח חברים ומונעים מעצמם הקלה בימי הקיץ החמים", טוען הבעל בפנייתו לבית המשפט.

על פי הדיווח ב"ניוז חיפה קריות נט", לבני הזוג עבר מפואר בחיי הנישואין. האישה נשואה בפעם השלישית, הבעל בפעם השנייה. לאישה שני ילדים מנישואיה השניים ולזוג שנישאו לפני עשור, שני ילדים משותפים בגילאי שמונה ושש. חייהם של בני הזוג ידעו לא מעט עליות ומורדות, אך הם צלחו אותם גם בשל העובדה כי מדובר בשני אנשי עסקים שהכנסתם גבוהה במיוחד.

כל זה היה נכון עד לקיץ הנוכחי, אז הבין הבעל כי הגיעו מים עד נפש, אחרי שבמשך שבועות נהגו ילדיו לטלפן למקום עבודתו ולשאול האם הוא יודע היכן שלטי המזגנים. בירור קצר גילה לו כי אשתו היא שמסתירה את השלטים מטעמי חיסכון.

בבית המשפט הסבירה האישה כי היא לא מתקמצנת אלא "רק חוסכת". עורכת הדין של האישה (שעלתה מן הסתם יותר מחשבון החשמל החודשי של הגברת) טענה כי האישה חושבת שזה מיותר להדליק מזגן בשעות היום. "חיסכון באנרגיה הוא דבר נחוץ וטוב ומזגן בשעות החום לא מביא תועלת", כך טוענת האישה.

עורכת דינה טענה עוד כי לאישה אין הסבר מדוע היא סוגרת במנעול שתי מגירות שלטענת בעלה מלאות בממתקים ושוקולדים. "לא היה ולא נברא", טענה. "אני נוהגת במתינות ולא בקמצנות. הגענו לווילה שהגענו ויש לנו את מה שיש לנו לא בגלל הפזרנות של בעלי, אלא בגלל החיסכון שאני משליטה, כולל השימוש המיותר במזגנים".

בית המשפט הורה לנציגי הצדדים לנסח הסכם מקובל על ההורים והילדים בנוגע לשימוש במזגנים והזהיר את עו"ד סולן שייצגה את האישה כי אם בית המשפט יאלץ לעסוק שוב בסוגיה בעתיד: "נחייב את הלקוחה בהוצאות משפט שהשימוש במזגנים עשוי להיות מינורי לעומתם".