אאא

בעקבות הפסקת העיצומים של עובדי חברת החשמל, בימים אלה יקבלו לקוחות פרטיים חשבון חשמל של אפריל-מאי שאמור היה להגיע לפני 5 שבועות, החשבון לא יכלול תוספת ריבית אך כבר בעוד כשבועיים תאלצו לשלם גם על חשבונות יוני-יולי והשבוע הראשון של אוגוסט.

על פי חברת החשמל את החשבון הבא הלקוחות יוכלו לשלם עד ארבעה שבועות לאחר קבלתו, דבר שיאפשר לבחור את מועד התשלום הנוח ביותר – בסמוך לקבלת המשכורת. זאת, על פי המכתב שיצא אמש למשרדי האוצר והאנרגיה.

לקוחות עסקיים המקבלים חשבונות פעם בחודש, במקרים בהם יתקבל חשבון על יותר מתקופה אחת, החשבון הבא יופק שבועיים אחרי המועד המקורי.

בחברת החשמל מציינים כי בחנו מספר אפשרויות בכדי להקל על הלקוחות. לטענתם, הלקוחות קיבלו "הלוואה ל-5 שבועות ללא ריבית". יש כאלה שיחלקו על היגיון זה ויאמרו שהציבור לא היה ערוך לכך כיוון שלא נמסרה על כך הודעה רשמית ובמקום לשים את הכסף בצד, בזבז אותו וכעת ייאלץ להתמודד עם עלויות גבוהות.

כזכור, ב-12 ביוני החלו עובדי החברה לנקוט עיצומים, שעיקרם עצירת הפקת חשבונות חשמל לצרכנים, לרבות עצירת הליכי גביית חובות וניתוקי חייבים. בדיון בבג"ץ שהתקיים ביום חמישי האחרון בעתירה שהגישה המדינה נגד שביתת העובדים, סוכם בין הצדדים להגיע לפסק זמן של 60 יום בעיצומים שבמהלכו יתנהלו שיחות בניסיון להגיע להסכמה על מתווה לרפורמה בחברה ובמשק החשמל, אליה מתנגדים כעת העובדים שחוששים שהמונופול של החברה יילקח מידיהם.