אאא

זו השנה השביעית שבה עורך יד לאחים הגרלה על ספר תורה מהודר ומפואר. ההגרלה נערכת מידי שנה בערב חג הפסח לכל תורמי יד לאחים. בהגרלה האחרונה זכתה משפחת גוליאן משכונת פסגת זאב בירושלים. אב המשפחה שקיבל את הטלפון על הזכייה, סיפר בהתרגשות כי חלום חייהם היה לזכות להכניס ספר תורה.

לאחר שבתקופה האחרונה נכתב ספר התורה המהודר על ידי סופר ירא שמיים, התקיים בבית המשפחה טקס סיום כתיבת האותיות, שבכתיבתם כובדו גם נציגי יד לאחים ובראשם הרב פנחס בסר, מרצה בכיר בארגון.

מיד לאחר מכן יצאה התהלוכה שנערכה לקול מצהלות חוגגים, לכיוון בית הכנסת 'אוהל חנה' בו מתפללים בקביעות הזוכים בהגרלה, משפחת גוליאן.

מודעות הרחוב שכיסו את לוחות המודעות בכל ירושלים והודיעו על הכנסת ספר התורה, הביאו מאות מתושבי השכונה והסביבה ליטול חלק בהכנסת ספר התורה שנערכה ברוב פאר והדר ובהשתתפות כל ילדי השכונה, דתיים ושאינם, שיד לאחים דאג לרכזם לקראת התהלוכה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפני הכנסת ספר התורה לבית הכנסת פתח רב בית הכנסת הרב דן גדעוני בקבלת עול מלכות שמיים ברוב עם ודיבר על הזכות הגדולה שנפלה בחיקה של המשפחה הנכבדה ועל הזכות של כל תושבי השכונה ליטול חלק בהכנסת ספר התורה. בסיום דבריו העלה על נס הרב דן גדעוני את פעילות יד לאחים במשך כל ימות השנה להצלת נפשות ולקיום מצוות פדיון שבויים, והעיד כי הוא מכיר מקרוב את פעילות הקודש הענפה של יד לאחים.

רגע מרגש היה כאשר לפני כניסת ספר התורה להיכל, ביקש אב המשפחה יובל גוליאן, להודות בפומבי לארגון יד לאחים בשם כל בני המשפחה. הוא ציין כי הם נוכחו לראות כיצד יד לאחים מילא את הבטחתו ודאג לכל פרט: החל מנתינת ספר התורה, עבור דרך מודעות הרחוב המבשרות על הכנסת ספר התורה, ההכנות הלוגיסטיות המורכבות, מימון התהלוכה וכלה במשאית מקושטת ומפוארת שליוותה באורות ובצלילים את הכנסת ספר התורה.

הרב חיים אייזנברג מיד לאחים נשא גם הוא דברים ושיבח את משפחת גוליאן שבמשך שנים רבות תורמת בקביעות לפעילות הקודש של יד לאחים. הוא הדגיש כי ביד לאחים שמחים בעובדה שספר התורה עלה בגורלה של משפחה שכה רצתה לזכות בספר תורה משלה.

צפו בתמונות. צילום: יד לאחים

הזוכה יובל גוליאן בביתו עם ספר התורה
הזוכה יובל גוליאן בביתו עם ספר התורה
הרב פנחס בסר מיד לאחים, בכתיבת אותיות
הרב פנחס בסר מיד לאחים, בכתיבת אותיות
הריקוד בבית משפחת גוליאן לאחר סיום כתיבת ספר התורה.
הריקוד בבית משפחת גוליאן לאחר סיום כתיבת ספר התורה.
אחד מהשוטרים שאבטחו את האירוע עם ספר התורה
אחד מהשוטרים שאבטחו את האירוע עם ספר התורה