אאא

כמדי יום בשבועיים האחרונים התכנסו גם היום בצהריים (חמישי) עשרות מוסלמים בוויה דולורוזה, סמוך לשער האריות ולשער השבטים, לתפילת הצהריים שהפעם כבר הייתה מהולה בחגיגות על רקע התקפלותה של ישראל והסרת כל אמצעי האבטחה על ידי ישראל הלילה.

מחוץ לשער האריות התקבצו רבים מתושבי העיר העתיקה והמפגינים במקום קראו בין היתר "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה". במקום כאמור הייתה אווירה שמחה וצוהלת, ורבים חילקו ממתקים ובקבוקי שתייה למשתתפים.

בשעה 16:00 צפויה תפילת ניצחון המונית בעיר העתיקה לאחר שהמופתי של ירושלים, מוחמד חוסיין, הודיע הבוקר שמוסלמים יכולים לשוב ולהתפלל במתחם הר הבית, והווקף קרא להמונים להגיע בשעות אחר הצהריים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, אמר הבוקר כי המצב בהר הבית שב לקדמותו לאחר שהמשטרה הסירה בלילה את גשרי המצלמות והברזלים משערי הכניסה למתחם. מוקדם יותר הוא גם הזהיר מהתפרעויות ואמר: "אל תנסו אותנו, אל תעמידו אותנו במבחן כי אנחנו יודעים להגיב באופן חד ונמרץ. אנחנו אנשי מדים, אנשי ביצוע, ככל שהדרג המדיני ינחה אותנו בציר המבצעי אנחנו נבצע. יש לנו את דעתנו ואנחנו משמיעים אותה. בשורה התחתונה - מה שהדרג המדיני מחליט אנחנו ביצענו, מבצעים עכשיו ונבצע בעתיד". 

"תהיה בדיקה של כל אדם חשוד שיכול להפר את הסדר או לפגוע. הוא ייעצר בשער וייבדק. נמשיך להיות שם לנהל את שגרת החיים מתוך ידיעה ברורה שיהיו כאלה שינצלו את המעמד הזה לחגוג".