אאא

יצאתם עם הילדים לגן השעשועים או לבריכה, השעות עוברות, זמן ארוחת הערב והשינה מתקרב בצעדי ענק, אבל כמו תמיד טקס הפרידה מהמתקנים מתיש וסוחט מכם את טיפות האנרגיה האחרונות.

כל מה שאתם רוצים זה לקפל ציוד ולחזור הביתה, ובתגובה אתם שומעים את המשפט: "פעם אחרונה ודי!" - במקרה הטוב או זוכים להתעלמות מוחלטת למרות שגרונכם כבר ניחר מאינספור הפעמים שקראתם להם. 

נמאס לכם להצטייר כהורים חסרי סמכות? הנה שיטה פשוטה ויעילה במיוחד בשם "המשימה האחרונה" שתגרום לילדים להתנתק מגן המשחקים, הבריכה או הפארק - בלי שתאבדו את הביטחון ביכולות ההוריות שלכם.

איך זה עובד?

במקום להתמקח עם הילדים על עוד סיבוב בקרסולה, כנסו איתם למשחק. לא, לא פיזית, אלא תנו להם משימה חווייתית אחרונה אותה תוודאו שהם מבצעים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חינוך ילדים' ותישארו מעודכנים

המשימה יכולה להיות לגלוש במגלשה פעמיים תוך 2 דקות ומיד לרוץ לחנייה או לשער הגן (בזהירות, כן?). הורים רבים גילו כי ילד שחש מאותגר יציית בצורה קלה יותר להוראות המגיעות "מהמפקד".

כמובן שישנם עוד מספר רב של משחקי פקוד-נפקד בהם חש הילד שהוא יוזם מרצונו וכי מאמץ קטן שלו יוביל אותו להישג שיזכה אותו באמון מצד המפקדים.

למעשה, את הטיפ הזה תוכלו ליישם גם במטלות הבית ובשאר תחומי החיים בהם הילדים נוטים להתעלם מגבולות שאתם מנסים להציב שוב ושוב.