אאא

חברת הסייבר האמריקאית Fireye נפרצה על ידי האקרים, כך נודע ל"כלכליסט" היום (שני). על פי בדיקה שביצענו ההאקרים גנבו מידע פנימי של החברה שכולל מסמכים עסקיים וביניהם גם כאלה הנוגעים ללקוחות של החברה בישראל וביניהם בנק הפועלים שהחברה מספקת לו שירותי אבטחת מידע.

על פי הממצאים, בין ההאקרים פרסמו את השלל שלהם באתר שיתוף כולל קישור להורדת השלל שלהם. פרופיל הלינקדין של בכיר החברה, עדי פרץ, הושחת וההאקרים העלו אליו תמונות מבזות. עוד נמצא שבין המידע שנגנב ישנם שמות משתמש, מסמכי עבודה, תכתובות עם לקוחות ופריטי מידע רגישים נוספים.

פייראיי נחשבתכאחת מחברות הסייבר הגדולות בעולם. היא מספקת שירותי אבטחת מידע לאלפי לקוחות ארגוניים ברחבי העולם. ההתמחות של החברה היא בהגנה על תשתיות קריטיות, בטחוניות וכן בנקים ומפעלי תעשייה. לחברה יש יד בחשיפה של עשרות ניסיונות ריצה ופרצות במערכות מחשב.

הפריצה כפי הנראה התבצעה בחברתהבת של פייראיי, מנדיאנט שמספקת שירותי מודיעין סייבר לגופים עסקיים וממשלתיים. מנדיאנט נרכשה על ידי פייראיי ב-2013 ומייסד החברה, קווין מנדיה, מונה לאחר מכן גם מנכ"ל פייראיי.

לחברה יש גם סניף ישראלי שממוקם ברמת גן שבראשותו עומד מאיר עמור. בין השאר החברה מספקת פתרונות סייבר לעשרות לקוחות בישראל, בינהם ארגונים ממשלתיים, בטחוניים ואף חברות הייטק. "כלכליסט" פנה לתגובה לחברת פייראיי ובנק הפועלים אך אלה לא התקבלו עד למועד פרסום הכתבה ויתווספו עם קבלתם..