אאא

המשטרה השביתה שני מנופי משאית של חברת 'תעבורה' בעקבות ליקויי בטיחות ומשקלי יתר שנתגלו. נהגי המשאיות נעצרו לחקירה ובכירים נוספים צפויים להיחקר בימים הקרובים.

היחידה המרכזית של אגף התנועה במשטרה פעלה כנגד חברת "תעבורה" וזאת בעקבות חומרי חקירה שהצטברו אודות חריגות משקל ותקינות במנופי החברה.

המבצע נערך במסגרת הגברת מיקוד האכיפה שמבצע אגף התנועה בעבירות מסכנות חיים בדגש על רכבים כבדים הנעים בכבישים הבינעירוניים עם משקלי יתר וליקויי בטיחות חמורים.

במהלך הפעילות אתמול (שני) נבדקו ונשקלו, בשיתוף פעולה עם חברת "דרך ארץ", 2 מנופי משאית. באחד מהם התגלו חריגות משקל בשיעור של 41% המהווים כ-20 טונות מעל המשקל המותר בחוק, ובמנוף השני התגלתה חריגת משקל בשיעור של 32% המהווים אף הם כ-20 טון מעל המשקל המותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמו כן, התגלו ליקויי בטיחות נוספים שבעקבותם הורדו המנופים מהכביש למבחן רישוי מחודש, והושבתו מנהלית ל-30 יום.

נהגי המנופים וגורם בכיר נוסף בחברה הובאו לחקירה. הנהגים נפסלו מנהלית מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 30 ימים. כלל הנחקרים שוחררו בתנאים מגבילים ובהמשך צפויים להיחקר בכירים נוספים בחברה וזאת מתוקף אחריותם השילוחית כמתחייב על פי החוק.

מהמשטרה נמסר כי "אגף התנועה ימשיך לפעול באופן נחרץ ולמיצוי הדין עם הנהגים ומשלחיהם, בכל הכלים העומדים לרשותו כנגד עבירות מסכנות חיים ולהרחקת נהגים המהווים מסוכנות לכלל ציבור משתמשי הדרך".