אאא

במפגש מרגש ויוצא דופן שהתקיים אתמול (רביעי) בכותל המערבי הגיעו שכיב שאנן אביו של כמיל הי"ד ועפיף סיתאוי אביו של האיל הי"ד שנרצחו בעת מילוי תפקידם בפיגוע בהר הבית, ונפגשו עם מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מפקד מרחב דוד, תנ"צ דורון תורג'מן ועם המפקדים ושוטרי מרחב דוד בהם שוטרי יחידת המקומות הקדושים.

המפכ"ל, רנ"צ רוני אלשיך אמר: "יש לנו אחריות על החיים של השוטרים שלנו, יש לנו אחריות על חיים של אזרחים ותיירים שמבקרים בהר הבית, ולכן אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו ואפשר לסמוך על המפקדים. אני רואה מאז הפיגוע את ההתנהלות, אני רואה את ההבנה והחכמה של המפקדים, את המנהיגות והנחישות ויש לנו על מי לסמוך. יש לנו שוטרים מצוינים ומסורים".

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי אמר במפגש, "במפגש הזה שאני מאוד מתרגש באנו לנחם ואנחנו מרגישים שאתם מחזקים אותנו. זה שהגעתם היום למעמד הזה זה משהו שאי אפשר לתרגם אותו. אני הרגשתי את זה מהיום הראשון שנפגשנו, סוג של חיבור שקשה מאוד להבין אותו. באופן אישי אני רוצה להגיד לכם תודה שבאתם לחזק אותנו ולתת לנו את הכוח להמשיך".

סנ"צ אבי כהן, סגן מפקד מרחב דוד: "מרבית הדברים שעשינו, תמיד התמונות של הילדים עמדו לפנינו, זה ילווה אותנו עד הסוף ,כל פינה שאנו מסתובבים בהר ועוברים כל אחד לוקח איתו משהו, אתה זוכר משהו קטן והכל מתחבר לתמונה כוללת" .

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דורון תורג'מן, ממ"ר דוד: "היום זהו היום ה-20 לנפלם של האיל וכמיל ז"ל שנלחמו באומץ לב עם אותם שלושה מחבלים. אנו מדברים עליהם כמעט כל יום. אנו רואים אותם כמעט בכל פעולה. צריך לזכור שאנו נדרשים להישאר מקצוענים, ערכיים ומכבדים".

האבא, חבר הכנסת לשעבר שכיב שאנן נשא אף הוא דברים ואמר: "כמיל והאיל אינם יותר. אתם חבריהם, שותפיהם למשמרות, אלה שיישארו איתנו בזמן שעשו את המשימה הקדושה שאתם ממשיכים לעשות, אתם המחליפים שלהם, אתם הבנים שלנו. אנחנו אוהבים ומחבקים אתכם ואתכן. הבת היא בת שלנו והבן הוא בן שלנו. אל נא תישברו. אל תספקו לבני העוולה שרצחו את החברים שלכם את המטרה שלהם. אנחנו סומכים עליכם, מאמינים בכם ובמפקדים שלכם".

השוטרים חיבקו את ההורים בהתרגשות רבה והודו להם על המפגש, על דבריהם ועל החיבוק החם שהם עוטפים אותם כל העת.