אאא

בשבוע שעבר נערכה ברית המילה לרך הנימול, בנם של פינחס וחנה וילר, בבית הכנסת חב"ד רמות ירושלים. בברית השתתפו רבנים, דיינים ומשפיעים, כשהגאב"ד רבי אשר וויס כובד בסנדקאות והגאון רבי מנדל פוקס בעריכת הברית.

כפי שדווח לאחרונה ב"כיכר השבת", בו סוקרה פרשת הזוג מאז המעצר באוקראינה ועד לשחרור לפני מספר חודשים, מדובר בברית מילה מרגשת במיוחד, זאת לאור מסכת התלאות שעברו בני הזוג בשנתיים האחרונות, והיוותה מעין סגירת מעגל עבורם.

מאחורי הקלעים, לאור אירועי העבר, נערכה המשטרה לפני הברית, במהלך הברית ולאחריה באופן בלתי בולט, זאת על מנת שלא להפריע לשמחה.

בימים שקדמו לברית קיבלו ההורים והתינוק את ברכתם של גדולי הדור, בהם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, האדמו"ר מסלאנים ועוד.

בקהל המשתתפים בשמחה בלטו הגאב"ד הגאון הרב אשר וויס, שכובד בסנדקאות, והגאון הרב מנדל פוקס, רב קרית שומרי החומות בשכונת רמות, שכובד בעריכת הברית ושימש כמוהל.

כמו כן, קיבלו בני הזוג והתינוק את ברכתם של הגאון רבי שמואל אוירבך, הגאון רבי ישראל גנס, מראשי ישיבת "קול תורה", האדמו"ר מסטרופקוב, האדמו"ר מנדבורנא ועוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בברית השתתפו גם דמויות שהיו מעורבות בפרשה, בהם צוות היחידה הבינלאומי, שפעל לשחרור הורי התינוק מהמעצר באוקראינה, כמו גם שורה של עורכי דין מישראל ומחו"ל, ידידים ובני משפחה.

בין השאר נרשמה גם נוכחות של נציגות מיוחדת מאוקראינה, שהביאו את ברכות רבני הקהילות והרבנים הראשיים - בית היתר על ידי בנו של הרב הראשי לאוקראינה, הרב משה אסמן.

עוד במשתתפים: הדיין הרב אפרים בוגרד רב קהילת חב"ד רמות ופוסק בבית הדין של רבני חב"ד, המשפיע הרב שמואל בועקט מכפר חב"ד, הרב יחזקאל סופר, רב בית הכנסת הדיין הרב ישראל ליפסקר, הרב משה גנוט. בסעודת הברית הוקראו ברכות מפי הדיין הרב רסקין מלונדון, הרב שלמה וילהלם, רב מערב אוקראינה ורב העיר זיטומיר, וכן רב העיר מילנו שבאיטליה הרב יצחק בלינוב.

"המעמד היה מרגש עד מאוד, כולם הצטרפו לברכת "שהחיינו" רבת משמעות גם על כך שבני הזוג רק לאחרונה חזרו לארץ בריאים ושלמים" סיפר אחד הנוכחים בברית. שמו של הרך הנולד: "שניאור זלמן", ע"ש האדמו"ר הזקן, בעל התניא, שבני הזוג שהו במשך התקופה הארוכה ליד ציונו שבהאדיטש.

מזל טוב!

הגר"מ פוקס בברית המילה
הגר"מ פוקס בברית המילה
הגר"א גנס עם אבי הבן
הגר"א גנס עם אבי הבן
הגר"א וייס
הגר"א וייס
אבי הבן עם הגר"ש אוירבך
אבי הבן עם הגר"ש אוירבך