אאא

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, הגיע הערב (חמישי) לסיור בעיר התורה בני ברק, פגש תושבים מקומיים ועלה לקבלת ברכה בבית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שאיחל לו "ברכה והצלחה".

בצאתו מהפגישה, התייחס יו''ר הקואליציה בשיחה עם "כיכר השבת" ליוזמת הליכוד לקיים במוצ"ש הקרוב הפגנה מול ההפגנה שמקיימים פעילים חברתיים ופעילי שמאל מידי שבוע מול בית היועץ המשפטי לממשלה.

(צילום: ישראל כהן, כיכר השבת)

"אנחנו מתכוונים להפגין מול הפגנת השמאל שנעשית מידי מוצאי שבת ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה. זו פגיעה בשלטון החוק מכיוון שיוצרים לחץ על היועץ בנוגע לקבלת החלטות שלא בזמן שראוי שהם ייעשו ובניגוד למה שצריך להיות".

לדבריו: "היועץ המשפטי עוד לא קיבל תיק שהוא צריך להחליט לגביו. ההפגנות לא במקום ואין לכך תקדים במדינת ישראל שנעשו הפגנות כנגד היועץ המשפטי ליד ביתו מידי שבוע בשבוע. אני יודע, נעשות הפגנות ליד ביתי, ואני אומר לכם - עליי זה לא משפיע, אבל בסופו של דבר זה משפיע על הסביבה, על המשפחה ועל השכנים. זה יוצר איזה שהוא לחץ שלא במקום".

בנוגע לחשדות לשוחד ומרמה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר ביטן כי "אלו חשדות שאני לא לוקח אותם אפילו ברצינות, מכיוון שבדרך כלל כשהמשטרה כותבת בקשה אז היא מגזימה בתיאור העובדות. זה נעשה בכל הבקשות שהם מגישים, ולצערי הרב הם משתמשים באותה שיטה גם כנגד ראש הממשלה. אחרי שנה וחצי של חקירה הם פתאום נזכרים בזה".